«هیس! این خانه جن دارد» در لنگرود به روی صحنه می‌رود

نمایش «هیس! این خانه جن دارد»

رشت رویایی- نمایش «هیس! این خانه جن دارد» به نویسندگی و کارگردانی «نیما تابنده» از ۲۵ شهریور ماه در لنگرود به روی صحنه خواهد رفت.

به گزارش رشت رویایی، نمایش «هیس! این خانه جن دارد» به نویسندگی و کارگردانی «نیما تابنده» و با بازی «مهرانه بهناد» و «عبدالله بهادری» ۲۵ الی ۳۱ شهریور به مدت یک هفته در سالن آمفی تئاتر اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی لنگرود اجرا خواهد شد.

این اثر از درونمایه اجتماعی برخوردار است که در آن به واکاوی بنیان خانواده می‌پردازد و با زیر ذربین قرار دادن وضعیت انسان عصر مدرن و بی توجهی انسان‌ها نسبت به یکدیگر نقدی اجتماعی از خانواده ارائه می‌دهد.

«نیما تابنده» در مورد این نمایش به رشت رویایی می‌گوید: «هیس! این خانه جن دارد» داستان زوجی است که رابطه‌شان در زندگی زناشویی رو به سردی رفته است. «فرهود» به عنوان وکیل غالباً درگیر پرونده‌های کاری خود است و «فریبا» که یک نویسنده است اکثراً در تخیلات خود با شخصیت‌های داستانش ارتباط دارد.

او افزود: این نمایش در بستری رئالیستی اما در دو لایه مختلف داستانی اتفاق می افتد. مخاطب گاهی از زندگی واقعی این زوج وارد داستان فریبا خواهد شد به شکلی که گاهی مرز بین واقعیت و تخیل در هم آمیخته می‌شود و …

این نویسنده و کارگردان جوان لنگرودی تصریح کرد: زندگی این زوج هزارتوی پیچیده‌ی روانی است که واقعیت را دستخوش تخیل، شخصیت‌ها و روایت‌های داستانی در حال نگارش می‌کند. در حقیقت این خانه مقیاس کوچک‌شده‌ای از جامعه است که انسان معاصر و لایه‌های گسیخته روانی آن را به تصویر می‌کشد که بخش عمده‌ای از آن تحت تأثیر فضای رسانه‌ای امروز و تکنولوژی‌های ارتباط جمعی است که همه‌روزه حجم زیادی از اخبار فاجعه‌بار را که دیگر برایش به امری عادی بدل شده، در دستش قرار می‌دهد.

گفتنی است، این نمایش به عنوان اثر راه یافته به جشنواره استانی تئاتر گیلان در تاریخ ۲۲ شهریور در سالن خاتم‌الانبیاء رشت در ساعت ۴ به اجرا خواهد شد.

نظرات

اولین دیدگاه این مطلب را ثبت کنید

آگاه‌سازی از
680

wpDiscuz