هومن افاضلی: سقوط ملوان فاجعه بود

هومن افاضلی

رشت رویایی- کارشناس فوتبال کشورمان سقوط تیم ریشه‌دار ملوان را به لیگ یک فاجعه توصیف کرد.

هومن افاضلی در گفت و گو با باشگاه خبرنگاران جوان، در خصوص وضعیت لیگ پانزدهم اظهار کرد: امسال برخلاف سال گذشته شرایط خوبی هم در برنامه‌ریزی و هم در اجرا مسابقات از سوی سازمان لیگ شاهد بودیم و اینکه اضافه شدن بازیکنان جوان به بالا رفتن سطح لیگ کمک شایان توجهی کرد.

وی درباره تیم استقلال خوزستان توضیح داد: این تیم را می‌توان به نوعی باثبات‌ترین تیم لیگ پانزدهم دانست، زیرا در تمام خطوط بدون نقص ظاهر شد. استقلال خوزستان دربازی پایانی مقابل ذوب آهن هم بدون استرس بازی کرد و قهرمانی لیگ برتر را به دست آورد.

افاضلی در خصوص وضعیت تیم پرسپولیس در این فصل بیان کرد: بیشترین رشد فنی و بهترین فوتبال را بین تمام تیم‌های لیگ برتر به نمایش گذاشتند و به نوعی برانکو را می‌توان موفق‌ترین سرمربی لیگ پانزدهم و چهره برجسته این لیگ دانست آن هم به دلیل اینکه از تیم ته جدولی پرسپولیس با چنین بازیکنان جوان جویای نامی یک تیم مدعی قهرمانی ساخت. ولی در هفته پایانی بازیکنان جوان این تیم نتوانستد بر استرس خود غلبه کرده و قهرمانی را به تیم استقلال خوزستان واگذار کردند.

کارشناس فوتبال کشورمان درباره تیم‌های پایین جدولی لیگ برتر گفت: از اول فصل سه تیم راه آهن، سیاه جامگان و استقلال اهواز به دلیل شرایط مدیریتی و نبود منابع مالی مناسب، فانوس به دست گرفتند و کاندیدای سقوط به دسته پایینتر بودند. هیچ کارشناسی پیش بینی نمی‌کرد تیم ملوان در هفته پایانی آن هم مقابل سیاه‌جامگان در ورزشگاه ثامن با ۲ گل شکست بخورد و به لیگ یک سقوط کند و در عوض سیاه‌جامگان در لیگ برتر ماندنی شود.

وی در پاسخ به این پرسش که دلیل اصلی سقوط ملوان به لیگ یک چیست؟ توضیح داد: دلایل سقوط ملوان بندر انزلی به دسته اول را دو چیز می‌توان دانست. نخست وضعیت نامناسب مالی که در روحیه این تیم تأثیر منفی گذاشت و دلیل ۲ ضعف مدیریتی این باشگاه که در مواقع بحرانی نتوانست جلوی حاشیه‌های موجود را بگیرد. سقوط به دسته اول را می‌توان برای ارکان مدیریتی ملوان فاجعه دانست. با توجه به پتانسیل بالای بازیکنان این تیم حقشان ماندن در لیگ بود نه قرار گرفتن در این وضعیت.

افاضلی در پایان اضافه کرد: با توجه به ظرفیت موجود در لیگ برتر و بازیکنان با استعداد و جوان که در لیگ حضور دارند تیم ملی می‌تواند نیازهای خود را در لیگ برتر جستجو کند.

نظرات

اولین دیدگاه این مطلب را ثبت کنید

آگاه‌سازی از
680

wpDiscuz