هوای گیلان گرم می‌شود

آب و هوا- افزایش دما - گرما - آفتاب

رشت رویایی- سرپرست اداره پیش بینی و هشدار اداره کل هواشناسی گیلان، از افزایش دما و وزش باد گرم در استان از فردا (سه شنبه) خبر داد.

مازیار غلامی گفت: نقشه‌های هواشناسی نشان‌دهنده تقویت هوای گرم و نفوذ جریانات جنوبی از عصر فردا (سه شنبه) در منطقه بویژه ارتفاعات و دامنه‌هاست.

او ادامه داد: بر این اساس، برای روزهای سه شنبه و چهارشنبه روند افزایش دما بین چهار تا هشت درجه سلسیوس و نیز وزش باد گرم (به ویژه چهارشنبه و در ارتفاعات و دامنه ها گاهی شدید) پیش بینی می شود.

غلامی همچنین گفت: در این مدت گاهی با شمالی شدن جریانات، شرایط وقوع پدیده مه در نواحی جلگه ای نیز وجود دارد و از اواخر وقت چهارشنبه، نفوذ جریانات شمالی سبب افزایش ابر، وزش باد (گاهی شدید)، رگبار باران و احتمال رعد و برق خواهد شد.

غلامی به مسافران توصیه کرد که از روشن کردن آتش در عرصه های جنگلی خودداری نمایند.

او همچنین از فعالان بخش های مختلف کشاورزی و اجرایی همچون مدیریت بحران، مدیریت منابع طبیعی، جهاد کشاورزی، آتش نشانی، شهرداری ها و … خواست با توجه به اطلاعیه صادره، توصیه های کارشناسی خود را صادر کرده و تمهیدات لازم را انجام دهند.

سرپرست اداره پیش بینی و هشدار اداره کل هواشناسی گیلان، آسمان امروز استان را صاف تا قسمتی ابری، گاهی افزایش ابر و وزش باد، احتمال رگبار پراکنده عنوان و آسمان را برای فردا (سه شنبه) صاف تا قسمتی ابری، بعضی نقاط مه، گاهی افزایش ابر، اواخر وقت ارتفاعات و دامنه ها وزش باد گرم پیش بینی کرد.

غلامی بیشینه دمای گیلان در شبانه روز گذشته را با ۲۷ درجه سلسیوس مربوط به رودبار و کمینه دما را با ۱۰ درجه سلسیوس مربوط به دیلمان عنوان کرد.

او در پایان گفت: بیشینه و کمینه دمای شهر رشت نیز در شبانه روز گذشته به ترتیب ۲۵ و ۱۸ درجه سلسیوس ثبت شده است. بیشترین میزان بارش باران در استان طی شبانه روز گذشته نیز مربوط به بندرکیاشهر با ۶.۲ میلیمتر بوده است.

نظرات

اولین دیدگاه این مطلب را ثبت کنید

آگاه‌سازی از
680

wpDiscuz