[su_frame align=”center”]گزارش تصویری از اولین برف پاییزی در رشت - آذر ۱۳۹۵ - باغ محتشم و منظریه رشت[/su_frame]

رشت رویایی- سرپرست اداره پیش بینی و هشدار اداره کل هواشناسی گیلان از ادامه بارندگی ها و مه آلودگی آسمان استان تا فردا خبر داد.

به گزارش ایرنا، مازیار غلامی گفت: نقشه های هواشناسی نشان دهنده تقویت توده هوای ناپایدار طی امروز در منطقه است که بر این اساس در بعضی ساعت ها بارندگی، وزش باد و احتمال رعد و برق مورد انتظار است.

او ادامه داد: این توده هوا بتدریج طی فردا تضعیف و اواخر وقت یکشنبه از منطقه خارج می شود ضمن آنکه طی امروز، بارندگی و وزش باد در بعضی نقاط بویژه مرکز و غرب استان، شدید خواهد بود.

غلامی به بخش های مختلف کشاورزی توصیه کرد با توجه به ماهیت بارش های این فصل گاهی رگباری و شدید و نیز افزایش سرعت باد، اقدامات لازم را برای کاهش خسارت های احتمالی انجام دهند.

سرپرست اداره پیش بینی و هشدار اداره کل هواشناسی گیلان آسمان امروز استان را نیمه ابری تا ابری و مه آلود، بعضی ساعت ها بارندگی و وزش باد پاره ای از نقاط شدید ، در ارتفاعات و دامنه های جنوبی کمی ابری تا نیمه ابری، گاهی افزایش ابر عنوان و برای فردا نیز آسمان را قسمتی ابری تا ابری و مه آلود، بعضی ساعت ها بارندگی، عصر و شب کاهش ابر، در ارتفاعات و دامنه های جنوبی کمی ابری تا نیمه ابری، گاهی افزایش ابر پیش بینی کرد.

غلامی بیشینه دمای گیلان در شبانه روز گذشته را با ۲۹ درجه مربوط به منجیل و کمینه دما را با ۱۴ درجه مربوط به جیرنده ذکر کرد.

سرپرست اداره پیش بینی و هشدار اداره کل هواشناسی گیلان گفت: بیشینه و کمینه دمای شهر رشت نیز در شبانه روز گذشته به ترتیب ۲۷ و ۲۱ درجه ثبت شده است.