داماش؛ درد و دیگر هیچ
هواداران داماش: هیچ‌کس پشت تیم ما نیست

هواداران داماش

رشت رویایی، سید احمد ساداتی ـ شهریورماه سال ۱۳۹۰ بود که زمزمه‌هایی پیرامون مسدود شدن حساب باشگاه داماش به گوش رسید و مشکلات عدیده مالی و مدیریتی این تیم از همان روزها آغاز شد. داماشی‌ها البته در فصل ۹۱ـ ۹۰ و فصل بعدی آن توانستند خود را در لیگ برتر حفظ کنند؛ اما فصل ۹۳ـ ۹۲ تراژدی فوتبال رشت با سقوط غم انگیز یکی از پرطرفدارترین تیم‌های شمال ایران به لیگ دسته اول رخ داد. داماشی‌ها پس از سه فصل حضور مداوم در لیگ برتر، به لیگ یک سقوط کردند تا مسئولین نیز کمتر از قبل پیگیر احوالات این تیم باشند. در حالی که در همان فصل اول حضور داماش در لیگ یک، این تیم تا نزدیکی‌های سقوط به لیگ دسته پایین‌تر پیش رفت، اما در هفته‌های پایانی به زحمت توانست خود را در این لیگ حفظ کند. اما این پایان کار نبود و قصه داماش در لیگ یک امسال به نحو دیگری رقم خورد. حالا داماش ۳۵ بازی از لیگ یک ۹۵ـ ۹۴ را پشت سر گذاشته و این در حالی است که تمام اندوخته این تیم از بازی‌های گذشته تنها ۳۵ امتیاز است. داماش سقوط را پیش روی خود می‌بیند و گویی شانس‌های داماش برای بقا، تنها روی کاغذند. در حاشیه دیدار داماش مقابل فولاد یزد که با تساوی بدون گل دو تیم به پایان رسید و داماش به نوعی با لیگ یک خداحافظی کرد، به دل هواداران داماش رفتیم تا نظرات آن‌ها را پیرامون وضعیت این تیم و آینده آن بشنویم.

علیرضا حق گو متولد ۷۱ و دارای مدرک کارشناسی نرم افزار درباره تیم داماش این گونه گفت: از بچگی طرفدار این تیم بودم و حتی زمانی که اسم این تیم استقلال شهرداری رشت بود به ورزشگاه می‌آمدم. به هر حال وضعیت تیم بر همه مشخص است و به اندازه کافی هم درباره آن صحبت شده. همه می‌دانند که شرایط فعلی داماش اسفناک است؛ جالب این جاست که تیم استقلال خوزستان نیز زیرمجموعه هولدینگ امیرمنصور آریا بوده و پس از مشکلاتی که برای او پیش آمده، این تیم نیز همچون داماش درگیر مشکلات مالی و مدیریتی شده بود. حال چگونه است که مشکلات استقلال خورستان برطرف شده و حتی این تیم تبدیل به یک مدعی قهرمانی و کسب سهمیه آسیایی می‌شود و ما هواداران تیم داماش باید شاهد سقوط تیم خود به لیگ دسته دوم باشیم؟ به نظر می‌رسد همه تلاش مسئولین این بود که با سقوط تیم به لیگ یک، مردم از این تیم دلسرد شده و تیم را رها کنند که خوشبختانه تا به امروز این اتفاق رخ نداده است.

هواداران داماش

این هوادار تیم داماش در مورد بحث واگذاری تیم داماش به شهرداری هم گفت: به نظرم ایده واگذاری داماش به شهرداری نمی‌تواند ایده خوب و موثری باشد. چرا که شهرداری خود در بسیاری از بخش‌ها با کمبود بودجه مواجه می‌شود و در چنین شرایطی چگونه می‌تواند حمایت بلند مدتی را از یک تیم فوتبال به عمل بیاورد. به نظر من کارخانه‌هایی همچون فولاد گیلان باید برای سر و سامان دادن به وضعیت این تیم ورود کنند و یا این تیم وابسته به ارگان و نهادی شود تا بتواند مورد حمایتی پایدار قرار بگیرد. مسلم بدانید اگر نیروی دریایی در طی این سال‌ها حامی ملوان نبود این تیم بارها و بارها به لیگ یک سقوط کرده بود.

وی در بخش پایانی صحبت‌های خود اضافه کرد: همه دل‌خوشی جوانان شهر رشت همین تیم‌های داماش و سپیدرود هستند. با این که بارها و بارها گفته‌ایم و کسی توجه نکرده باز هم از مسئولین خواستاریم تا در این سه هفته باقی مانده کاری برای داماش کنند تا تیم حداقل به لیگ ۲ سقوط نکند؛ هرچند داماش شانس اندکی برای بقا دارد.

امید جدی از هواداران دوآتیشه داماش گیلان که به شدت از وضعیت این تیم ناراضی است به رشت رؤیایی گفت: متاسفانه چندین سال است که شاهد مشکلات مالی و مدیریتی در تیم داماش هستیم و بی‌توجهی مسئولین باعث شده داماش به چنین روزی بیفتد. نه تنها در مورد داماش، بلکه در مورد سایر تیم‌های استان از جمله سپیدرود و ملوان نیز شرایط به همین منوال است. چرا که به نظر من حق تیم ملوان نیست که همیشه دغدغه سقوط داشته باشد و البته سپیدرود که این همه سال را در فراموش خانه لیگ ۲ سپری کند.

جدی در مورد شانس داماش برای بقا در لیگ یک گفت: درست است که در فوتبال هیچ چیز قابل پیش‌بینی نیست، اما اگر واقع بین باشیم به این نتیجه می‌رسیم که داماش با این بازی که امروز از خود ارائه داد، در ۳ بازی پیش رو هم نمی‌تواند نتیجه لازم برای بقا در لیگ یک کسب کند. بدتر این که حالا سرنوشت داماش در دستان خودش نیست و عوامل بسیاری باید دست به دست هم بدهند تا این تیم بتواند خود را در بازی‌های امسال حفظ کند. امیدوارم مسئولین حداقل در این ۳ بازی پیش رو حرکتی از خود نشان دهند و با در نظر گرفتن پاداش و مسائلی از این دست، اندک امیدی را در دل ما هواداران داماش زنده کنند. اما به نظر می‌رسد یک سری افراد نمی‌خواهند فوتبال گیلان رشد کند و تیم‌های فوتبال گیلانی روی پای خودشان بایستند.

هواداران داماش

جدی پیشنهاد جالبی هم برای نجات تیم داماش می‌دهد: به نظر من باید یک ارگان نظامی بخش از سهام داماش را بخرد تا ما هم بتوانیم بازیکن سرباز جذب کنیم و در این صورت می‌توانیم به وضعیت تیم خود در سال‌های آینده سر و سامانی بدهیم. چرا که همان طور که با سقوط تیم به لیگ یک بسیاری از بازیکنان مطرح ما تیم را ترک کردند، با سقوط تیم به لیگ ۲ باز هم شاهد رفتن بسیاری از بازیکنان تیم خواهیم بود.

نعیم ترابی آخرین هوادار تیم داماش است که پای صحبت‌های او نشستیم. او که خود را هوادار ۱۰ ساله داماش معرفی می‌کند در مورد وضعیت داماش و راهکار خروج از بحران فعلی این تیم به رشت رؤیایی گفت: پایه اصلی مشکلات داماش، کمبودهای مالی است؛ چرا که در فوتبال امروز پول حرف اول را می زند و تیمی که پول نداشته باشد باید با فوتبال خداحافظی کند. این سرنوشت بسیاری از تیم‌های فوتبال ایران است که به خاطر بی‌پولی در سال‌های اخیر گرفتار آن شده‌اند.

ترابی اضافه کرد: داماش با از دست دادن امتیاز در بازی امروز، به نوعی با لیگ یک خداحافظی کرد و نمی‌توان امید چندانی به بقای تیم در این بازی‌ها داشت. به نظر من با سقوط تیم به لیگ دسته دوم، نه تنها داماش دیگر هیچ‌وقت نخواهد توانست به لیگ‌های بالاتر صعود کند، بلکه دوباره بحث انحلال این تیم هم مطرح می‌شود و اگر هم چنین اتفاقی بیفتد نباید چندان تعجب کرد.

نظرات

اولین دیدگاه این مطلب را ثبت کنید

آگاه‌سازی از
680

wpDiscuz