هنر شفاف اندیشیدن، پرفروش‌ترین کتاب هفته

کتاب - کتاب‌فروشی

رشت رویایی، فرزاد حبیب‌نژاد- در هفته‌ی گذشته کتاب‌های نام‌آشنا که قبلاً چندین و چند بار در فهرست پرفروش‌های هفته جای داشتند شاکله‌ی اصلی پرفروش‌های هفته را تشکیل دادند. از جمله‌ی آن‌ها کتاب هنر شفاف اندیشیدن بود که در شهر کتاب رتبه‌ی چهارم و در بدر رتبه‌ی اول را به دست آورد. هنر شفاف اندیشیدن را می‌توان به عنوان یکی از پرفروش‌ترین کتاب‌های شهر رشت نام برد چراکه همیشه حضوری پررنگ در فهرست نهایی پرفروش‌های هفته دارد. در ادامه به بررسی کتاب‌های پرفروش هرکدام از کتاب‌فروشی‌ها به طور جداگانه می‌پردازیم:

کتاب‌فروشی شهر کتاب:
ترکیب کتاب‌های پرفروش شهر کتاب تقریباً مانند هفته‌ی گذشته بود و در مجموع سه رمان نام‌آشنا و پرفروش و یک رمان تازه‌وارد فهرست پرفروش‌های این کتاب‌فروشی را تشکیل دادند.

رمان «نام من سرخ» که هفته‌ی گذشته رتبه‌ی دوم را به خود اختصاص داده بود این‌بار با یک پله صعود در صدر پرفروش‌های این هفته‌ی شهر کتاب ایستاد و همچنان به فروش موفقیت آمیز خود ادامه می‌دهد. محوریت اصلی داستان این رمان حول سه نقاش می‌گردد که بین مفاهیم مختلف زندگی از جمله هنر شرق و غرب گیر کرده‌اند و این تناقضات موجب ایجاد مشکلاتی بین آن‌ها می‌شود. این رمان که در سال ۱۹۹۸ به چاپ رسیده، علاوه بر جوایز ملی جوایز متعددی از جشنواره‌های مختلف ادبی از سراسر اروپا و کشورهای صاحب‌نام در حوزه‌ی ادبیات از جمله فرانسه و ایتالیا دریافت کرده است.

و اما ملت عشق. تقریباً اواخر بهمن سال گذشته بود که این رمان پا به فهرست پرفروش‌های شهر رشت گذاشت. اما نکته‌ی جالب توجه اینجاست که از آن زمان تا به امروز تقریباً یک پای ثابت فهرست نهایی بوده و همیشه در این فهرست جای داشته است. این رمان که پرفروش‌ترین کتاب تاریخ ترکیه قلمداد می‌شود گویا قصد دارد پرفروش‌ترین رمان این سال‌های شهر رشت هم بشود. الیف شافاک خالق ملت عشق در کنار نام‌هایی همچون اورهان پاموک جزو نویسنده‌های مشهور و بین‌المللی ترکیه است و آثارش به زبان‌های مختلف ترجمه می‌شود و مخاطبان گسترده‌ای دارد. این رمان که هفته‌ی گذشته در رتبه‌ی سوم قرار داشت این هفته رتبه‌ی دوم را به خود اختصاص داد.

تنها کتاب تازه وارد و نه چندان نام آشنای این هفته رمان «آکواریوم‌های پیونگ یانگ» نوشته‌ی کانگ چول هوان نویسنده‌ی اهل کره شمالی است که جایگاه سوم را به خود اختصاص داد. آکواریوم های پیونگ‌یانگ بازگوکننده‌ی وضعیت اسفناک زندگی در کشور کمونیستی کره شمالی است که مردم آن با محدودیت‌های فراوانی روبه رو هستند و محوریت داستان حول اردوگاه‌های کار اجباری در کره شمالی است.

کتاب‌های پرفروش کتاب‌فروشی شهر کتاب عبارتند از:

۱ ) نام من سرخ/نویسنده: اورهان پاموک/مترجم: عین اله غریب/ نشر چشمه

۲) ملت عشق/ نویسنده: الیف شافاک/ مترجم: ارسلان فصیحی/ نشر ققنوس

۳) آکواریوم‌های پیونگ یانگ/ نویسنده: کانگ چول هوان/ ترجمه: بیژن اشتری/ کشور کره شمالی/ نشر ثالث

۴) هنر شفاف اندیشیدن/ نویسنده: رولف دوبلی/ مترجمان: عادل فردوسی پور، بهزاد توکلی، علی شهروز/ نشر چشمه

کتاب‌فروشی بدر:
دو کتاب نام‌آشنا و همیشه پرفروش و دو کتاب تازه‌وارد سهم این هفته از کتاب‌های پرفروش کتاب‌فروشی بدر در هفته جاری بودند.

هنر شفاف اندیشیدن همان‌طور که گفته شد از ابتدای تهیه‌ی فهرست کتاب‌های پرفروش تا به امروز همواره کتاب پرفروشی بوده و هست و این هفته هم با توجه به اینکه در هر دو فهرست پرفروش‌ترین‌های هفته در دو کتاب‌فروشی مختلف قرار داشت می‌توان عنوان “پرفروش‌ترین کتاب هفته” را به آن اختصاص داد. هنر شفاف اندیشیدن یک کتاب در حوزه‌ی جامعه‌شناسی و روانشناسی است که توسط یک رمان‌نویس و کارآفرین سوئیسی نوشته شده است و به روابط انسان‌ها با خطاهایی که در طول روز انجام می‌دهند می‌پردازد.

کتاب‌های پرفروش کتاب‌فروشی بدر عبارتند از:
۱) هنر شفاف اندیشیدن/نویسنده: رولف دوبلی/ مترجمان: عادل فردوسی پور، بهزاد توکلی، علی شهروز/ نشر چشمه

۲) انتقام/ نویسنده: یوگو اوگاوا/ مترجم: کیهان بهمنی/ نشر آموت

۳) ده روز با داعش/نویسنده: یورگن تودنهوفر/مترجمان: علی عبدالهی، زهرا معین/کشور: آلمان/نشر کوله‌پشتی

۴) بی‌شعوری/ نویسنده: خاویر کرمنت/ مترجم: اسحاق احمدی/ نشر شبگون

نظرات

اولین دیدگاه این مطلب را ثبت کنید

آگاه‌سازی از
680

wpDiscuz