مرجانه گلچین:
هنرمندان اصیل گیلانی آماده همکاری با شهرداری رشت هستند

مرجانه گلچین - مرتضی عاطفی

رشت رویایی- مرجانه گلچین ظهر امروز در دیدار با مرتضی عاطفی شهردار منطقه دو این شهر با اشاره به اینکه گیلان دارای فرهنگ، سنت و بافت قدیمی و ارزشمند است، گفت: حفظ سنت‌ها، فرهنگ‌ها و ارج گذاشتن به انسان‌هایی که ریشه در خاک گیلان دارند بسیار ارزشمند است.

او با اعلام آمادگی خود برای انجام اقدام‌های مشترک فرهنگی و اجتماعی با شهرداری منطقه دو رشت گفت: ظرفیت‌های فراوان رشت به دلیل کم‌لطفی و غفلت مسؤولان نسبت به دیگر شهرهای کشور مغفول مانده است.

بازیگر تئاتر، تلویزیون و سینمای ایران با بیان اینکه بسیاری از هنرمندان کشور اصالت آب و خاک گیلان را دارند، گفت: ما هنرمندان و تمام کسانی که اصالت آنها از گیلان است، به اندازه سهم خود در مدیریت شهر رشت سهیم بوده و آماده کمک کردن هستیم.

شهردار منطقه دو رشت نیز به دغدغه‌های فرهنگی این شهر اشاره کرد و گفت: حضور هنرمندان و نظرخواهی از آنها که مورد علاقه مردم هستند، می‌تواند تأثیر مهمی در مدیریت شهری و برطرف کردن مشکلات موجود داشته باشد.

مرتضی عاطفی همچنین گفت: افزایش مشارکت شهروندان در اداره شهر و عمران و آبادانی رشت تاثیرگذار بوده و تغییر در ساختار و شیوه ارتباطات مدیران شهری با مردم می‌تواند مؤثر باشد.

او در ادامه از آغاز فاز نخست احداث پروژه پارک ۵ هزار و ۴۰۰ متری در حاشیه رودخانه زرجوب رشت خبر داد و گفت: این پارک به منظور افزایش سرانه فضای سبز در حوزه منطقه با دو هزار و ۹۲۰ متر مربع فضای سبز و دو هزار و ۴۸۰ متر مربع پیاده‌رو احداث می‌شود.

شهردار منطقه دو رشت، سرانه فضای سبز را به‌عنوان یکی از فاکتورهای مهم و موجب افزایش سطح زندگی در شهرها دانست و گفت: امیدواریم با فراهم کردن زمینه‌های نشاط و تفریح مردم و زیبایی شهر به استانداردهای مشخصی که برای سرانه فضاهای سبز وجود دارد دست یابیم.

او فضای سبز را نیاز ضروری شهر عنوان کرد و یادآور شد: کمبود فضای سبز می‌تواند اختلالات جدی در زندگی روزمره شهروندان به وجود آورد.

نظرات

اولین دیدگاه این مطلب را ثبت کنید

آگاه‌سازی از
680

wpDiscuz