پیش بازی سپیدرود رشت ـ بادران تهران
همه گیلان در انتظار صعود ارتش سرخ به لیگ یک

تیم فوتبال سپیدرود رشت

رشت رویایی، سید احمد ساداتی‌ ـ با دو ناکامی پیاپی فوتبال گیلان در رقابت‌های کشوری، حال چشم همه فوتبال دوستان رشتی و گیلانی به ساق‌های بازیکنان سپیدرود رشت دوخته شده است تا این تیم بتواند با صعود خود به رقابت‌های لیگ دسته اول، ذره‌ای از زخم‌های عمیق پیکر نیمه جان فوتبال گیلان را التیام ببخشد. ارتش سرخ گیلان در بازی مقابل بادران باید تمام تلاش خود را به کار گیرد تا پس از سقوط تیم‌های ملوان بندرانزلی و داماش گیلان به دسته پایین‌تر، از هت‌تریک تریک ناکامی فوتبال گیلان در لیگ‌های کشوری جلوگیری کند. سپیدرودی‌ها در سال‌های اخیر هیچ گاه خود را تا این حد نزدیک به دسته اول ندیده بودند و در بازی مقابل تیم بادران با یک پیروزی حتی با حداقل فاصله نیز به عنوان تیم اول گروه به صورت مستقیم به رقابت‌های لیگ دسته اول فوتبال ایران صعود خواهند کرد.

از هفته دهم و پایانی مرحله نهایی لیگ دسته دوم باشگاه‌های فوتبال ایران، تیم سپیدرود رشت در دیداری خانگی میزبان تیم بادران تهران است؛ دیداری که می‌توان از آن به عنوان بازی فینال این گروه نام برد. در یک سوی میدان تیم قدرتمند و مدعی بادران تهران قرار دارد که در بیشتر هفته‌ها عنوان صدرنشینی گروه را به خود اختصاص داده است و هم اکنون نیز با ۱۷ امتیاز و تفاضل گل بهتر نسبت به تیم سپیدرود رشت در رده نخست جدول این گروه قرار دارد. جالب این که بادرانی‌ها ها در اولین بازی خود در مرحله نهایی مقابل همین تیم سپیدرود به برتری یک بر صفر دست پیدا کرده بودند. اما در سوی دیگر میدان تیم سپیدرود رشت قرار دارد که اگرچه در دو بازی ابتدایی این مرحله تنها یک امتیاز کسب کرد، اما هرچه بیشتر از زمان بازی‌ها گذشت، سپیدرود نیز بیشتر به صدر جدول نزدیک شد و شایستگی‌های خود را به اثبات رساند. هرچند در این بین نباید منکر نقش پررنگ فرشاد پیوس در موفقیت‌های اخیر سپیدرود شد که با حضور خود در این تیم جان دوباره‌ای به ارتش سرخ گیلان بخشید.

مهم‌ترین نکته‌ای که در بازی این دو تیم وجود دارد این است که سپیدرود در بازی مقابل بادران محکوم به پیروزی است و تساوی در بازی با بادران حتی می‌تواند شانس حضور سپیدرود در بازی پلی‌آف را نیز از این تیم بگیرد. در نگاه اول شاید این مساله به ضرر تیم سپیدرود به نظر برسد؛ اما با نگاهی دقیق‌تر به این نتیجه می‌رسیم که تیم سپیدرود هر زمان که هیچ چاره‌ای جز پیروزی نداشته، بازی به مراتب بهتری را از خود به نمایش گذاشته است. به عنوان مثال می‌توان به بازی هفته قبل سپیدرود مقابل نفت و گاز گچساران اشاره کرد که علیرغم صدرنشینی تیم نفت و گاز، سپیدرودی‌ها در همان ۲۰ دقیقه اول بازی با به ثمر رساندن ۲ گل کار را برای تیم گچسارانی به پایان رساندند. شاید اگر خیال قوهای سپید انزلی نیز از بقا در لیگ برتر حتی با باخت یک بر صفر مقابل سیاه‌جامگان راحت نبود، امروز فوتبال گیلان در حسرت از دست دادن تنها نماینده خود در لیگ برتر نمی‌سوخت. بنابراین سپیدرودی‌ها باید به موقعیت خود در جدول و محکوم بودن به پیروزی در بازی مقابل بادران به عنوان یک فرصت بنگرند نه یک تهدید.

با توجه به حضور بیش از هشت هزار هوادار تیم سپیدرود در بازی قبلی این تیم مقابل نفت و گاز گچساران، به طور قطع در بازی با بادران شاهد حضور حداکثری تماشاگران رشتی در ورزشگاه عضدی خواهیم بود که بازی کردن در چنین جوی برای تیمی مثل بادران که در بازی‌های خانگی شاید صد نفر تماشاگر هم نداشته باشد بسیار دشوار خواهد بود.

اینک سپیدرود است و یک پیروزی تا حسرت شکنی. نه فقط حسرت‌های چند ساله سپیدرود برای صعود به لیگ دسته اول؛ بلکه حسرت‌های فوتبال گیلان برای شنیدن یک خبر خوش در فصل جاری.

نظرات

اولین دیدگاه این مطلب را ثبت کنید

آگاه‌سازی از
680

wpDiscuz