رشت رویایی- استاندار گیلان در نشست با جمعی از صاحب‌نظران ورزش استان گفت: همه‌ی امکانات باید بسیج شود تا از سقوط تیم‌های فوتبال به‌ویژه داماش جلوگیری شود.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری گیلان، دکتر نجفی در این نشست با اشاره به اهمیت تقویت روحیه‌ی امید و نشاط در جامعه گفت: بیان موفقیت‌ها، به معنی حل کامل مشکلات نیست بلکه می‌خواهیم روح امید و نشاط را در جامعه ایجاد کنیم.

وی ورزش را یکی از عرصه‌های مهم ایجاد روحیه‌ی امید در جامعه عنوان کرد و گفت: بسیاری از جوانان و مردم ما به ورزش قهرمانی علاقهِ ویژه‌ای دارند و زمانی که تیم ورزشی موفقیت می‌رسد قلب میلیون‌ها نفر در کشور شاد می‌شود.

استاندار گیلان با بیان اینکه موقعیت خاص ورزش موجب می‌شود تا برخی افراد بدون تخصص وارد مدیریت آن شوند گفت: نباید عده‌ای به ورزش به عنوان ابزار و نردبان ترقی نگاه کنند.

وی تأکید کرد: متأسفانه اندیشه‌های سیاسی و ورود سیاسیون به ورزش ضربه وارد می‌کند در حالیکه این کار یک موضوع تخصصی است و ورزش به مدیران ورزشی نیازمند است.

استاندار گیلان با اشاره به مباحث مطرح شده از سوی صاحب‌نظران ورزش استان در خصوص مشکلات تیم‌های فوتبال گفت: همه‌ی امکانات باید بسیج شود تا از سقوط تیم‌های فوتبال به‌ویژه تیم داماش جلوگیری شود.

[su_frame align=”left”]داماش گیلان - مس رفسنجان[/su_frame]

وی حالت تیم فوتبال داماش را اورژانسی دانست و گفت: این تیم در کوتاه مدت نیاز به کمک‌هایی دارد که از این حالت بحرانی خارج شود.

استاندار گیلان با بیان اینکه کمیته‌ای برای بررسی مشکلات تیم‌های ورزشی به‌ویژه فوتبال تشکیل شود گفت: از این کمیته می‌خواهم راهکارهای کوتاه مدت و بلند مدت برای حل مشکلات مالی تیم‌های ورزشی به‌ویژه فوتبال را ارائه دهند.

دکتر نجفی با بیان اینکه کمک‌های مالی به صورت مقطعی مشکلات این تیم‌ها را حل خواهد کرد اما ریشه مشکلات باقی می‌ماند گفت: از تیم کارشناسی ریشه‌یابی مشکلات مالی تیم‌های ورزشی، می‌خواهم راه‌حل‌های بلندمدت و پایدار ارائه کند.

وی همچنین تشکیل جامعه‌ی خیرین ورزش و جذب اسپانسرهای مالی توانمند از بخش خصوصی را از مدیرکل ورزش و جوانان خواستار شد و افزود: صندوق حمایت از پیشکسوتان ورزش با کمک استانداری هر چه سریع‌تر فعال می‌شود.

استاندار گیلان همچنین استفاده از توانمندی‌های شهرداری‌ها را برای کمک به تیم‌های ورزشی مؤثر دانست.