[su_frame align=”center”]Rooze Bedoone Plastic (13)[/su_frame]

رشت رویایی- همایش روز جهانی بدون پلاستیک با همت خانواده بزرگ سازمان مدیریت پسماندهای شهرداری رشت و جمع کثیری از شهروندان طبیعت دوست و تشکل های مردم نهاد در ۲۱ تیر ماه در پیاده راه فرهنگی شهر برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت پسماند شهرداری رشت هدف از برگزاری این همایش ارتقای سطح آگاهی و دانش مردم در زمینه زیان های بهداشتی و محیط زیستی استفاده از کیسه های پلاستیکی، چگونگی تفکیک زباله ها و برخورد صحیح با بحران زباله و راهکارهایی برای داشتن زباله کمتر و… است.
در این همایش یکروزه غرفه هایی تحت عناوین آموزش صحیح تفکیک زباله از مبدا، آموزش کاردستی با دورریزهای بازیافتی ویژه کودکان، کارگاه آموزشی و تولید آثار بازیافتی بر پا بود.
از جمله برنامه جذاب این همایش می توان به غرفه مسابقه پسماند شو با هدف آموزش های زیست محیطی ویژه خانواده ها اشاره کرد.
همچنین ویژه برنامه کودکانه کارناوال شادی و آموزشی با محوریت تفکیک زباله از مبدا، اجرای نمایش خیابانی و پرفورمنس، موضوعات زیست محیطی در تونل آموزشی، مسابقه نقاشی را می توان از دیگر قسمت های این همایش عنوان کرد.
رییس سازمان مدیریت پسماندهای شهرداری رشت در این همایش یکروزه ضمن تشکر از واحدهای اجرائی و حضور خودجوش مردم و پاسداشت روز جهانی بدون پلاستیک با تائید عملکردهای فرهنگی آموزشی در این راستا گفت: همکاری دوجانبه مردم و سازمان در نهایت تجربه یک شهر سالم و پاکیزه را در کنار هم به ارمغان خواهد آورد.
علیرضا حاجی پور تاکید کرد: سازمان پسماند در اکثر مناسبت ها با حضور در عرصه زیست محیطی و اجرای برنامه های آموزشی و فرهنگی در سطح مدارس پایه و دانشگاه ها به صورت مستمردر این امر مهم تاثیرگذار خواهد بود.
او در ادامه افزود: امیدوارم روزی فرا برسد که شاهد دفن هیچگونه زباله ای در محیط زیست سرزمین مان نباشیم.
گفتنی است پخش کیسه های پارچه ای و بازیهای محیط زیستی و بروشورهای آموزشی از دیگر اقدامات سازمان پسماند در این همایش بوده است.

Rooze Bedoone Plastic (1)

Rooze Bedoone Plastic (2)Rooze Bedoone Plastic (3)Rooze Bedoone Plastic (4)Rooze Bedoone Plastic (5)Rooze Bedoone Plastic (6)Rooze Bedoone Plastic (7)Rooze Bedoone Plastic (8)Rooze Bedoone Plastic (9)Rooze Bedoone Plastic (10)

Rooze Bedoone Plastic (11)

Rooze Bedoone Plastic (12)

Rooze Bedoone Plastic (13)

Rooze Bedoone Plastic (14)

Rooze Bedoone Plastic (16)