رشت رویایی- معاون فنی مهندسی و خدمات پلیس راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی نسبت به وکالت‌نامه‌های جعلی در مراکز نقل‌وانتقال پلاک هشدار داد و از شهروندان خواست تا جایی که می‌توانند خودشان شخصاً برای تعویض پلاک به مراکز مراجعه کنند.
سرهنگ احمد رستمی در گفت‌وگو با خبرنگار «انتظامی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، درباره وکالت‌نامه‌های جعلی در مراکز تعویض پلاک گفت: متأسفانه یکی از مواردی که ممکن است مورد سوءاستفاده افراد سودجو قرار گیرد استفاده از وکالت‌نامه‌های جعلی و فاقد اصالت برای تعویض یا نقل‌وانتقال پلاک است.
وی ادامه داد:‌ از همین رو هشدار ما به شهروندان به خصوص در روزهای پایانی سال که آمار مراجعات به مراکز تعویض پلاک افزایش می‌یابد این است که تا جایی که ممکن است حتماً خودشان برای انجام فرایند تعویض و نقل‌وانتقال پلاکشان به این مراکز مراجعه کنند.
معاون فنی مهندسی و خدمات پلیس راهور ناجا ادامه داد: متأسفانه ما سامانه‌ای مشترک برای بررسی ثبت اسناد و صحت وکالت‌نامه‌ها را نداریم و به همین دلیل امکان جعل نیز افزایش می‌یابد البته همکاران من با هوشیاری این موضوع را رصد کرده و روزانه با موارد مختلفی برخورد می‌کنند اما نیاز به چنین سامانه‌ای احساس می‌شود.
وی خواستار ایجاد سامانه‌ای مشترک به منظور بررسی صحت و اصالت وکالت‌نامه‌ها و اسناد این‌چنینی شد و گفت: به چنین سامانه‌ای برای تبادل اطلاعات نیاز داریم.