سپیدرود ۲- ۱ اکسین البرز
هدیه سپیدرودی‌ها به هواداران در شب یلدا

مسابقه فوتبال تیم‌های سپیدرود رشت و بادران تهران - اردیبهشت 95

رشت رویایی- در آخرین بازی نیم فصل اول رقابت‌های لیگ دسته یک فوتبال کشور تیم سپیدرود در ورزشگاه عضدی به مصاف اکسین البرز رفت که موفق شد سه امتیاز این بازی خانگی را کسب کند.

تیم سپیدرود در بازی معوقه خوداز هفته چهاردهم مقابل اکسین از ساعت ۱۴ در ورزشگاه عضدی به میدان رفت که موفق شد با پیروزی ۲ بر ۱ نیم فصل اول رقابت‌های لیگ آزادگان را به پایان برساند.

این بازی قرار بود یک ماه پیش برگزار شود ولی به دلیل نخستین بارش پاییزی برف رشت و سپیدپوش شدن زمین عضدی به تعویق افتاد تا در شب یلدا پرونده نیم فصل اول بسته شود.

علی نظرمحمدی ارتش سرخ گیلان را با ترکیب سید محمد حسینی، هادی تامینی، هادی موسوی، شایان مصلح، محمدرضا الماس خاله، محمد رستمی، محمد رضا مهدوی (از دقیقه ۷۶ محمد دادرسی)، میلاد قربانزاده، حسین کعبی (از دقیقه ۸۸ احسان عبدی)، پویا نزهتی (از دقیقه ۷۰ میثم فردوسی)، سهیل حق شناس به میدان فرستاد.

در نیمه نخست سپیدرود بازی را هجومی آغاز کرد و در دقیقه ۹ محمدرضا مهدوی می‌توانست نخستین گل دیدار را به ثمر برساند اما شوت زیبای این بازیکن با فاصله اندک از تیر دروازه به اوت رفت. اما شاگردان فیروز کریمی موفق شدند اولین گل مسابقه را در دقیقه ۲۳ از روی پرتاب اوت به ثمر برسانند. هرچند این گل با اعتراض سپیدرودی‌ها همراه بود و به عقیده کارشناسان داوری داور مسابقه باید خطای پرتاب را به نفع سپیدرود اعلام می‌کرد.

محمد نزهتی خیلی زود توانست این گل را پاسخ دهد و با یک ضربه سر در دقیقه ۲۵ بازی را به تساوی بکشاند. دقیقه ۳۳ نفوذ شایان مصلح در عمق دفاع اکسین و پاس سر ضرب شایان برای پویا نزهتی در واپسین لحظات توسط مدافعان اکسین به کرنر فرستاده شد. در دقیقه ۳۸ بازی اما کاپیتان سرخ‌پوشان با یک ضربه استثنایی از راه دور در حالی که دروازه‌بان اکسین جلو آمده بود، به تور دروازه حریف چسباند تا با سوپرگل او ورزشگاه عضدی غرق شادی شود.

نیمه دوم بر خلاف نیمه اول بازی از تب و تاب افتاد و اکثر دقایق بازی توپ در میانه میدان جریان داشت. سپیدرودی‌ها با یک بازی منطقی سعی در کنترل بازی و حفظ نتیجه داشتند، ضمن اینکه نیم نگاهی هم به دروازه حریف داشته و توانستند موقعیت‌هایی را روی دروازه حریف ایجاد کنند.

در دقیقه ۵۴ محمد نزهتی در حالی که برای زدن ضربه سر به هوا پریده بود، مدافع اکسین روی سر او خراب شد و او را سرگون کرد ولی داور مسابقه اعتقاد به پنالتی نداشت که این تصمیم با اعتراض شدید کادر فنی و تماشاگران همراه بود. در ادامه علی‌نظرمحمدی با دو تعویض در خط میانی سعی کرد کمربند میانی خود را تقویت و بازی را کنترل کند. دقیقه ۶۴ نیز یک اشتباه دیگر داوری رخ داد و خطای شدید مدافع اکسین بر روی سهیل حق شناس که او را با مصدومیت مواجه کرد می‌توانست با کارت قرمز همراه باشد که داور به کارت زرد بسنده کرد. در دقیقه ۸۴ رستمی هافبک سپیدرود روی اشتباه مدافع اکسین صاحب موقعیت بسیار عالی شد و در حالی که با یک پاس عرض می‌توانست حق‌شناس را در موقعیت تک به تک قرار دهد اما پاس بی دقت او باعث شد این موقعیت از سپیدرودی‌ها گرفته شود. دقیقه ۹۱ نیز محمد دادرسی می‌توانست سومین گل سپیدرود را به ثمر برساند اماشوت کم دقت او بعد از جاگذاشتن چند بازیکن اکسین بی نتیجه بود تا این دیدار با همان نتیجه نیمه نخست به سود سپیدرود به پایان برسد.

نکته جالب این دیدار حضور فیروز کریمی، سرمربی سال‌های پیش داماش گیلان بر روی نیمکت اکسین بود که با تشویق هواداران همراه شد.

همچنین تماشاگران در طول بازی با سر دادن شعار «مسئولین گیلان همه در خوابن، تیم ما رشتی ها رو دوست ندارند» خواستار حمایت از سپیدرود شدند.

گفتنی است، تیم سپیدرود با این برد خانگی اختلاف خود را در صدر جدول به ۴ امتیاز رساند تا با موقعیت بهتری به فکر نیم فصل دوم رقابت‌ها باشد.

نظرات

اولین دیدگاه این مطلب را ثبت کنید

آگاه‌سازی از
680

wpDiscuz