هاشمی مغز متفکر انقلاب بود/ روحانی دست پرورده هاشمی است

رشت رویایی، فرزاد وارسته ـ حجت الاسلام و المسلمین قدرت الله علیخانی نماینده ادوار گذشته مجلس شورای اسلامی در مراسم بزرگداشت اولین سالگرد درگذشت آیت الله هاشمی رفسنجانی که روز گذشته در مسجد امام رضای گلسار برگزار شد گفت: بیش از ۵۰ سال است که من سعادت آشنایی با آقای هاشمی را دارم. او مغز متفکر انقلاب اسلامی ایران و همچنین فرمانده هشت سال دفاع مقدس است.

مشاور مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی گفت: در زندان اوین درکنار هاشمی و ایت الله طالقانی، منتظری، مهدوی کنی و آیت الله‌ گرامی بودیم تا خبر آمد که مجاهدین از اسلام و انقلاب دور شدند. در آنجا هیئتی برای مشورت در مورد مسایل کشور به دیدن هاشمی می‌آمدند چون می دانستند مغز متفکر است.

حجت الاسلام علیخانی در بخشی از سخنانش با بیان اینکه ایران وضعیت خوبی ندارد گفت: خودمان مقصر هستیم. اگر آن روزی که احمدی‌نژاد به هاشمی توهین کرد جلویش را می‌گرفتیم امروز این اتفاقات رخ نمی‌داد. من یک روز در مجلس درباره‌ی احمدی‌نژاد به اصول گرایان گفتم که سرنوشتتان را با این فرد گره نزنید اما گوش نکردند. خیلی گفتیم ولی نشد فقط توجیه آوردند.

او گفت: احمدی نژاد خیلی زیرک بود اکنون هم هست.شما ببینید چگونه احمدی نژاد قوه مقننه و قضائیه را مورد حمله قرار می‌دهد. هاشمی نیست و گرنه او را هم مورد حمله قرار میداد.

مشاور آیت الله هاشمی رفسنجانی همچنین گفت: من معتقدم اگر در داخل با هم وحدت داشته باشیم خارجی‌ها نمی توانند کاری کنند. در داخل به جان هم افتادیم و یواش یواش دستمان دارد خالی می شود. زمانی می گفتند ایران پر از بهشتی است کجاست بهشتی دوم؟ چرا خودمان را گول بزنیم شخصیت‌های منتسب به امام همین‌ها بودند از ریشه‌ها کسی نمانده یا سنشان بالا رفته یا ترور و شهید شدند.

او درباره هاشمی رفسنجانی گفت: از دوره‌ای که رد صلاحیت شدم به عنوان مشاور کنار هاشمی بودم. فردی به من گفت که چرا از او دفاع می‌کنی؟ گفتم که از گذشته و زمانی که در مجلس بودم از حضرت آقا، بهشتی و هاشمی دفاع کردم و امروز نیز به دفاع خود ادامه می‌دهم.

علیخانی در ادامه صحبتهایش گفت: روحانی دست پرورده هاشمی است.من رفیق رئیس جمهور نیستم اما می‌گویند که او را می خواهند برکنار کنند. وزاری ما بی عرضه هستند، اگر کسی انگیزه کار نداشته باشد باید مورد انتقاد قرار بگیرد. آنها باید به مشکلات مردم رسیدگی کنند تا مردم اعتراضی نداشته باشند.

او گفت:ما گدا نیستیم، کشور ایران امکانات و ذخایر زیادی دارد. بلایی که احمدی‌نژاد بر سر ایران اورده است تا ۳۰ سال آینده هم قابل جبران نیست.

علیخانی همچنین گفت: در زمان احمدی‌نژاد ما ۸۰۰ میلیارد دلار از فروش نفت به دست آورده بودیم که باید ۴۰۰ میلیارد دلار ذخیره می شد اما روزی که آقایان رفتند هیچ چیز در صندوق نبود.بیش از ۴۰۰ میلیارد از گاز و پتروشیمی و موارد دیگر درآمد کسب کرده بودیم. سالانه ۱۲۰۰ میلیارد درآمد داشتیم اما همه آنها دود شد و به هوا رفت.

علیخانی گفت: هاشمی رفسنجانی رفت ولی ملت ایران بعد از امام خمینی بزرگترین بدرقه را از او کردند. او با شکوهمندی هر چه تمام‌تر به خاک سپرده شد. با مرگ‌هاشمی افراد زیادی خوشحال شدند و باید بدانند آنها به روزهای بدی گرفتار خواهند شد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *