هاشمی رفسنجانی درگذشت

رشت رویایی ـ  رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در یکی از بیمارستان‌های تهران دار فانی را وداع گفت.

هاشمی رفسنجانی درگذشت

به گزارش خبرگزاری فارس،‌ آیت‌الله اکبر هاشمی‌رفسنجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام امشب یکشنبه ۱۹ دی ماه در یکی از بیمارستان‌های تهران دار فانی را وداع گفت.

همچنین حسین مرعشی از نزدیکان آیت‌الله هاشمی در گفت‌وگو با «تسنیم» این خبر را تایید کرد و گفت متاسفانه تلاش پزشکان برای احیای مجدد آیت‌الله بی‌نتیجه ماند و ایشان به رحمت ایزدی پیوست.

حسین مرعشی، عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران در عین حال به «فارس» گفت که مراسم تدفین آیت‌الله هاشمی‌‌رفسنجانی روز سه‌شنبه ۲۱۱ دی‌ماه برگزار می‌شود.

او افزود: پیکر مرحوم هاشمی‌رفسنجانی به جماران منتقل شد.

آیت‌الله اکبر هاشمی‌رفسنجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام پس از عمری مجاهدت و تلاش در مسیر آرمان‌های انقلاب عصر امروز یکشنبه ۱۹ دی ماه در یکی از بیمارستان‌های تهران دار فانی را وداع گفت.

او ساعاتی قبل به دلیل عارضه قلبی در یکی از بیمارستان‌های تهران بستری شده بود.

به گزارش خبرگزاری‌ها، در پی انتشار این خبر، مردم و علاقه‌مندان آیت‌الله هاشمی برای اطلاع از آخرین وضعیت ایشان در بیمارستان حاضر شدند.

محمد هاشمی برادر آیت‌الله هاشمی پیشتر در همین رابطه تاکید کرده بود که آقای هاشمی امروز به علت عارضه‌ای که برای ایشان ایجاد شد در یکی از بیمارستان‌های تهران بستری شدند.

آیت‌الله اکبر هاشمی رفسنجانی فرزند میرزا علی هاشمی بهرمانی در سوم شهریور ۱۳۱۳ در روستای بهرمان شهرستان رفسنجان به دنیا آمد.

در پنج سالگی تحصیل را از مکتبخانه‌ای در نوق آغاز کرده و در سن ۱۴ سالگی به قم رفت و به تحصیل علوم دینی پرداخت.

نظرات

اولین دیدگاه این مطلب را ثبت کنید

آگاه‌سازی از
680

wpDiscuz