هادی الماسی: پیمانکاران گیلانی با مشکل کمبود پروژه مواجه هستند

رشت رویایی- عضو شورای عالی فنی گفت: کار و فرصت شغلی در گیلان کم شده است و بسیاری از پیمانکاران با مشکل کمبود اجرای پروژه در استان مواجه هستند.

هادی الماسی

هادی الماسی عصر امروز در جمع پیمانکاران پروژه‌های عمرانی گیلان با اشاره به دو موضوع «چالش» و «فرصت» در توسعه گیلان اظهار کرد: در گیلان کار کم است و بسیاری از پیمانکاران مشکل کمبود اجرای پروژه در این استان دارند.

او به طلب پیمانکاران از دستگاه‌های اجرایی گیلان اشاره کرد و افزود: افرادی علاقمند به سرمایه‌گذاری در استان هستند اما بستر آن در گیلان فراهم نیست.

عضو شورای عالی فنی با بیان اینکه نیازمند ورود سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی به گیلان هستیم، تصریح کرد: بسیاری از مشکلات جذب سرمایه‌گذاری مربوط به کشوری و خارج از کشور است و دولت تلاش می‌کند سرمایه‌ها وارد کشور شود.

الماسی خواستار پیگیری دستگاه‌های اجرایی گیلان به منظور کاهش مشکل پیمانکاران شد و بیان کرد: گیلان در جذب سرمایه‌گذاری جزء ضعیف‌ترین استان‌ها در کشور است و بستر جذب سرمایه‌گذار در اداره‌های استان آماده نیست.

او به فراهم نبودن فرهنگ سرمایه‌گذاری در گیلان اشاره کرد و گفت: تنها منابع دولتی نمی‌تواند مشکل استان را برطرف کند و در این زمینه در گیلان ضعیف عمل می‌شود.

عضو شورای عالی فنی با تأکید براینکه کاغذبازی سنگین اداری باید در گیلان کاهش پیدا کند، خاطرنشان کرد: اعلام کردند، شهر رشت تبدیل به کلانشهر شده اما فرهنگ رفتاری کارکنان شهرداری رشت تبدیل به کلانشهر نشده و نحوه تعامل کارکنان این شهرداری باید تغییر کند.

الماسی، استفاده از فرصت‌های موجود در توسعه گیلان را مهم ذکر کرد و یادآور شد: نیروهای فعال و نمایندگان خوب مردم گیلان در مجلس شورای اسلامی حضور دارند و از این ظرفیت باید بهره لازم برده شود.

او با اشاره به اینکه حضور محمدباقر نوبخت در رأس خزانه دولت مهم‌ترین فرصت برای گیلان است، اظهار کرد: بدون امضای رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی پولی از خزانه پرداخت نمی‌شود.

عضو شورای عالی فنی به اجرای دو پروژه مهم راه‌آهن قزوین ـ رشت و باقی‌مانده آزادراه قزوین ـ رشت اشاره کرد و افزود: سال گذشته برای اجرای پروژ راه‌آهن قزوین ـ رشت ۱۷۰ میلیارد تومان پرداخت شده ضمن اینکه برای پروژه آزادراه ۴۰ میلیارد تومان پرداخت شده است.

الماسی با بیان اینکه چالش‌های مقابل توسعه گیلان باید برطرف شود، تصریح کرد: استفاده از فرصت‌های موجود می‌تواند استان را به توسعه برساند.

نظرات

اولین دیدگاه این مطلب را ثبت کنید

آگاه‌سازی از
680

wpDiscuz