نایب رییس شورای شهر رشت:
شهردار رشت با کمترین امکانات، بهترین کارها را انجام داده است / روابط عمومی شهرداری توانست به خوبی رشت را در دنیا مطرح کند

شهردار رشت در دیدار با قهرمانان شطرنج گیلان - خرداد 1395 - ثابت‌قدم - نیکومنش

رشت رویایی- نایب رییس‌شورای اسلامی شهر رشت درباره عملکرد شهردار رشت گفت: از مدیری و شهرداری که دنبال خلاقیت و توسعه و عمران وآبادی و تغییر در شهر است در هر شرایط باید حمایت شود که بنده به نوبه خود از شهردار موفق و نواندیش رشت حمایت کرده‌ام.

به گزارش ایلنا، مظفر نیکومنش ادامه داد: ثبت شهر رشت بعنوان شهر خلاق خوراک، می‌تواند فرصتی بی‌نظیر برای جذب سرمایه‌گذار در سطح ملی و بین المللی و به ویژه در استان گیلان باشد.

او ضمن تقدیر از زحمات محمدعلی‌ ثابت‌قدم افزود: با توجه به وضعیت موجود اقتصادی‌کشور، شهردار رشت به خوبی توانسته در توسعه شهری عمل کند.

نیکومنش افزود: توسعه شهر باید خارج از موضوع جناحی دیده شده و از تمامی ظرفیت‌ها برای توسعه شهر استفاده کرد.

او ادامه داد: مسائل عمران و آبادانی شهر نباید تحت تاثیر مسائل سیاسی و جناحی قرار گیرد که این موضوع یکی از مشکلات و آسیب‌های جدی شهر رشت است.

عضو کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر رشت گفت: یکی از دلایل اصلی کندی روند توسعه کلانشهر رشت برخورد سیاسی با مسئله مدیریت شهری است که این موضوع باید به کلی از صحنه مدیریت شهری جدا شده و عمران و آبادانی و توسعه شهری را از مسائل سیاسی و جناحی تفکیک کرد و به این حوزه فراجناحی نگاه کرد.

او افزود: در حال حاضر شهر رشت با توجه به قدمت تاریخی و فرهنگی که دارد در سطح کشور و دنیا مطرح است، اما هنوز با جایگاه واقعی خود فاصله دارد که برای رسیدن به آن جایگاه واقعی باید تلاش شود.

نیکومنش با اشاره به اینکه شهر رشت ظرفیت و پتانسیل این را دارد که پیشرفت کرده و به شهر اول کشور تبدیل شود افزود: اخیراً طی سفری که به کشور سوئد جهت شرکت در همایش شهرهای خلاق جهان در یونسکو داشتیم، بنر پیاده‌راه فرهنگی شهر رشت را در ورودی این نشست که ۷۷ کشور جهان در آن شرکت داشتند نصب کرده بودند که افتخاری بزرگ برای شهر رشت و رشتوندان در دنیا است.

او با بیان اینکه شهردار رشت با کمترین امکانات، بهترین کارها را انجام داده است که در طول سالیان متمادی و در سطح کشور کم سابقه است افزود: با توجه به وضعیت اقتصادی شهر، ثابت قدم از نظر کاری با تمام ظرفیت در حال تلاش است که در این برهه از زمان همه ما وظیفه کمک و حمایت از تیم مدیریت شهری را برعهده داریم.

نایب رئیس شورای اسلامی شهر رشت در رابطه با عملکرد روابط عمومی و امور بین‌الملل شهرداری رشت که تمامی امورات ثبت شهر رشت بعنوان شهر خلاق خوراک در یونسکو را نیز بعهده داشت گفت: مدیریت جدید روابط عمومی تا به الان بسیار موفق عمل کرده است و توانسته بخوبی شهر رشت را در دنیا مطرح نماید که یک افتخار بسیار بزرگ برای تاریخ رشت و همه شهروندان رشت است.

او افزود: ثبت رشت بعنوان شهر خلاق خوراک، یکی از بهترین فرصت ها در دنیا محسوب می‌شود که می تواند یک فرصت بی‌نظیر برای جذب سرمایه‌گذار به شهر و گیلان باشد.

نیکومنش در پایان گفت: این برند و کرسی در اختیار شهر رشت است که سایر استان‌ها از این امتیاز محروم هستند و مدیران استانی و سرمایه‌گذاران و دست‌اندرکاران باید با حمایت خود برای توسعه و درآمد پایدار شهر و ایجاد اشتغال تلاش کنند.

نظرات

اولین دیدگاه این مطلب را ثبت کنید

آگاه‌سازی از
680

wpDiscuz