نیمی از ایرانی‌ها چاقند

رشت رویایی- مدیرکل دفتر بهبود تغذیه وزارت بهداشت گفت: در حال حاضر حدود ۵۰ درصد جمعیت ۱۵ تا ۶۴ سال کشور دچار چاقی و اضافه‌وزن هستند.

به گزارش ایسنا، دکتر زهرا عبدالهی در نشست کشوری کارشناسان مسئول تغذیه دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور در یزد، گفت: با اجرای طرح تحول نظام سلامت و با هدف افزایش دسترسی آحاد مردم به خدمات آموزشی در زمینه تغذیه و کنترل بیماری‌های غیر واگیر ناشی از تغذیه نادرست از جمله دیابت، فشار خون، چاقی و اضافه‌وزن، بیماری‌های قلبی – عروقی و غیره، مشاوره تغذیه و مدیریت بهبود تغذیه، توسط کارشناسان تغذیه در مراکز سلامت جامعه به صورت رایگان به مردم ارائه می‌شود.

وی افزود: در حال حاضر حدود ۵۰ درصد جمعیت ۱۵ تا ۶۴ سال کشور دچار چاقی و اضافه‌وزن هستند و استان یزد نیز یکی از استان‌های با شیوع بالای بیماری‌های غیر واگیر است که علت اصلی این امر الگوی نامطلوب غذایی و عدم تحرک کافی مردم این استان است.

عبداللهی خاطرنشان کرد: به منظور ارائه خدمات تغذیه‌ای، با اجرای طرح تحول نظام سلامت، حدود ۴۸۰ کارشناس تغذیه در مراکز سلامت جامعه پذیرفته شده و جهت ارائه خدمات سطح اول به مردم و با هدف بهبود و اصلاح الگوی تغذیه مردم، افزایش دانش و آگاهی مردم در خصوص مصرف صحیح قند، نمک و چربی، برگزاری کلاس‌های عمومی برای جمعیت تحت پوشش و پایش و نظارت بر برنامه‌های مدارس در حال فعالیت است.

نظرات

اولین دیدگاه این مطلب را ثبت کنید

آگاه‌سازی از
680

wpDiscuz