شهردار رشت در مراسم افتتاح دومین پل عابر پیاده مکانیزه با آسانسور شهر رشت:
نگاه سیاست‌گرایانه به توسعه شهری رکود را به همراه دارد

رشت رویایی- شهردار رشت با بیان اینکه امروز نگاه به توسعه شهرها نگاه سیاست‌گرایانه است، گفت: رکودی که در توسعه شهرها رخ می‌دهد مربوط به همین امر است.

مراسم افتتاح دومین پل عابر پیاده مکانیزه با آسانسور شهر رشت

دومین پل عابر پیاده مکانیزه با آسانسور شهر رشت با حضور دکتر سید محمدعلی ثابت‌قدم شهر دار رشت، رسولی رئیس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی رشت، فاطمه شیرزاد رئیس کمیسیون بهداشت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر، نیکومنش نودهی رییس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای رشت، موسوی روزان عضو شورای شهر رشت، واثق کارگرنیا دیگر عضو شورای اسلامی رشت، جمشید پور معاون حمل و نقل و امور زیر بنایی شهرداری رشت، مقصودی شهردار منطقه چهار رشت، سرهنگ حسینی مشاور ترافیک شهردار رشت، سرهنگ شکارسرایی جانشین پلیس راهور استان و سرگرد بی نیازی جانشین پلیس راهور شهرستان رشت افتتاح شد.

دکتر سید محمدعلی ثابت‌قدم در این مراسم با تبریک روز ملی شوراها، اظهار داشت: ۳ نکته مهم را امروز بیان می‌کنم؛ یکی از دغدغه‌های شهرداری‌های کلان شهرها عدم وجود مدیریت شهری است و قطعاً باید نمایندگان مجلس از این موضوع با اقتدار دفاع کنند تا مدیریت شهری واحد در شهرداری شکل بگیرد.

شهردار رشت با بیان اینکه امروز نگاه به توسعه شهرها نگاه سیاست گرایانه است، گفت: رکودی که در توسعه شهرها رخ می‌دهد مربوط به همین امر است.

وی نقش پارلمان محلی در توسعه شهری را مورد تاکید قرار داد و افزود: باید برنامه‌ها طوری باشد که در رفت و آمد دولت‌ها، گیر نکنیم چرا که گاهی دولت‌ها نسبت به نقش خود در بخش منافع عمومی شهری به درستی عمل نمی‌کنند.

شهردار رشت، افزود: به طور مثال سهم دولت‌ها در تأمین اتوبوس و بخش حمل و نقل عمومی ۸۲ درصد است اما عملاً اجرایی نمی‌شود.

ثابت‌قدم با بیان اینکه نگاه شهرداری رویکرد محلی و منطقه‌ای است، گفت: مناطق کم برخوردار باید مورد توجه باشند.

وی توجه به تالاب عینک را مورد تاکید قرار داد و تصریح کرد: رویکرد سلامت‌محور با شعار حل نمی‌شود و امروز رویکرد عملگرایانه در شهر آغاز شده است.

ثابت‌قدم تاکید کرد: امروز مدیریت محله محور در شهر پاسخگو است و اگر رویکرد قبلی ادامه می‌یافت امروز شهرداری رشت یک شرکت ورشکسته بود.

وی با بیان اینکه ما باید انسان محور فکر کنیم، افزود: قطعاً ادامه سرمایه گذاری‌ها در احداث پلهای عابر پیاده مکانیزه را مدنظر داریم.

در این مراسم فرامرز جمشیدپور با بیان اینکه شهرداری رشت در کمربندی‌ها و مبانی ورودی شهر احداث پل‌های عابرپیاده را با استفاده از سرمایه گذار بخش خصوصی مورد توجه قرار داده است خاطرنشان کرد: با احداث پل‌ها و ایمن سازیها میزان تصادفات کاهش می‌یابد.

مراسم افتتاح دومین پل عابر پیاده مکانیزه با آسانسور شهر رشت - فرامرز جمشیدپور

معاون حمل و نقل و تاسیسات زیربنایی شهرداری رشت با بیان اینکه ۴۱ نقطه دیگر برای احداث پل عابر پیاده مکانیزه با آسانسور جانمایی شده است، افزود: سرمایه‌گذار این پروژه‌ها تعیین شده است.

وی با بیان اینکه ۱۴ پل در اوایل سال گذشته قرارداد آنها با سرمایه گذار بسته شد، تصریح کرد: معماری این پل‌ها در چهار تیپ در شهر اجرایی می‌شود و از مجموع ۱۴ پل برای پنج پل معارضات برطرف شده است و در اواخر مرداد ماه شاهد افتتاح آنها خواهیم بود.

وی با اشاره به قرارداد ۲۷ پل دیگر گفت: بر روی پل‌ها دوربین‌های امنیتی برای حفظ امنیت شهروندان نصب می‌شود.

محمدحسین واثق کارگرنیا نیز در این مراسم تاکید کرد: پروژه امروز با تلاش و زحمات مجموعه شهرداری افتتاح شد البته قرار بود ۱۶ پلی که باید شرکت برنده شده متعهد به عنوان سرمایه‌گذار بسازد زودتر افتتاح شوند.

مراسم افتتاح دومین پل عابر پیاده مکانیزه با آسانسور شهر رشت - محمدحسین واثق کارگرنیا

عضو شورای اسلامی رشت، گفت: این تأخیر به دلیل عدم همکاری دستگاه‌های اثرگذار در روند پروژه رخ داد که همکاری لازم را برای رفع معارضات نداشتند.

کارگرنیا تاکید کرد: دستگاه‌ها و سازمان‌های مربوط کمک کنند تا سایر پل‌های باقی‌مانده در قرارداد این شرکت زودتر به بهره‌برداری برسد.

گزارش تصویری مراسم افتتاح دومین پل عابر پیاده مکانیزه با آسانسور شهر رشت

نظرات

اولین دیدگاه این مطلب را ثبت کنید

آگاه‌سازی از
680

wpDiscuz