[su_frame align=”center”]Jeans[/su_frame]

آسان‌ترین راهی که برای شستن یک شلوار جین وجود دارد، انداختن آن در ماشین لباس‌شویی و بعد خشک کردن آن با ماشین است. که البته این بهترین راه نیست، زیرا با این روش جین شما رنگ و کیفیت خود را در مدت زمان کوتاهی از دست می‌دهد.

پس بهتر است از توصیه‌هایی که ما در این مطلب به شما ارائه می‌دهیم استفاده کنید:

۱) لازم نیست هر بار که جینتان را استفاده می‌کنید بشویید، این به این معنی است که هرگاه واقعاً احساس کردید شلوار شما نیاز به شستشو دارد، این کار را انجام دهید.

پس جین شما نیاز به شستن ندارد، اگر هنوز لکه واضحی در آن دیده نشده است.

۲) تا جایی که ممکن است از ماشین لباسشویی استفاده نکنید. اگر هم شرایطی داشتید که مجبور به استفاده از ماشین بودید، آن را روی حالت خفیف بگذارید تا جین شما کم‌تر آسیب ببیند.

۳) هرگز از خشک‌کن ماشین، برای خشک کردن شلوارتان استفاده نکنید، اگر هوا خوب بود شلوارتان را در فضای باز خشک کنید (البته در مکانی که آفتاب نباشد)

۴) از شوینده‌های صابونی استفاده نکنید، زیرا به رنگ جین شما آسیب میزند.

اما اگر دوست دارید جین شما خیلی خوب تمیز شود از سرکه استفاده کنید. سرکه یک پاک‌کننده قوی و طبیعی است که در عین قدرت پاک‌کنندگی بالا، به رنگ جین هم آسیبی نمی‌زند.

ظرفی را پر از آب سرد کرده، یک فنجان سرکه به آن اضافه کنید تا به مدت یک ساعت به همین حالت بماند و بعد آن را بشویید.

۵) لازم نیست کل شلوارتان را بشویید، هنگامی که لکی روی جینتان افتاده است، تنها محل لک‌شدگی را بشویید و از شستن کل شلوار خودداری کنید.

۶) از قدرت تمیزکنندگی بخارآب استفاده کنید، به این صورت که می‌توانید شلوار جینتان را در مکانی خشک در حمام آویزان کنید و بعد هر زمان که دوش گرفتید بخارآب به همراه بوی صابون و شامپویی که استفاده کرده‌اید روی شلوار می‌نشیند و رایحه‌ای مطبوع را به خود می‌گیرد.