دکتر رضا رسولی:
نونهالان و نوباوگان سیاسی بدانند که اراده عقلای شهر برای توسعه رشت جدی است/ مهندس کوچکی نژاد یک دستور بزرگ برای نوسازی ناوگان حمل و نقل گرفت

شهردار رشت در دیدار با قهرمانان شطرنج گیلان - خرداد 1395 - رضا رسولی

رشت رویایی- رییس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر رشت گفت: نونهالان و نوباوگان سیاسی بدانند که اراده عقلای این شهر برای توسعه رشت جدی است و تلاش مجموعههای مختلف از جمله شورا، شهرداری، نمایندگان عالی دولت، نمایندگان مجلس و دستگاههای اجرایی برای انجام حجم انبوهی از کارها ادامه دارد.

به گزارش رشت رویایی، دکتر رضا رسولی در مراسم رونمایی از ۲۰ دستگاه اتوبوس بازسازی شده شهرداری کلانشهر رشت با تبریک ولادت پیامبر اکرم و روز حمل و نقل گفت: امیدوارم بتوانیم همدوش و همراه هم  روز به روز منشا خدمات با کیفیت بهتر برای شهروندانمان باشیم، شهروندانی که به دلیل کمکاریهایی که در طول سالها اتفاق افتاده از گرفتن خدماتی  که در شان آنها باشد محروم ماندهاند.

او گفت: امروز گرد هم آمده ایم تا از یک تلاش بیش از یکسال رونمایی کنیم و آن هم حل و فصل گورستان اتوبوسهایی بودکه مدتها درترابری شهرداری رشت دپو شده بود و از دو سه سال گذشته این بحث در مجموعه شورای شهرو شهرداری مطرح شد و طبق مواردی که به عمل پیوسته است در یک سال گذشته به طور جدی پیگیری و به نتیجه رسید.

او ضمن قدردانی از مهندس فرامرز جمشیدپور گفت: بعد از یکسال رفت و آمد به تهران و پشتیبانی جدی یکی از نمایندگان مجلس  از این فرآیند موجب شد که این اتفاق به نتیجه برسد. ما در این شهر به تعداد اتوبوس های بیشتری نیاز داریم و برنامهریزیها ما در حوزه حمل و نقل در گرو داشتن تعداد اتوبوسهای مناسب در ناوگان حمل و نقل است.

دکتر رضا رسولی با بیان اینکه طبق برنامهریزیهای انجام شده تا پایان سال به یک رکورد مناسب در طول چند سال گذشته تعداد ناوگان حمل و نقل خواهیم رسید گفت: طبق تفاهمنامه امضا شده هر ماه ۲۰ اتوبوس نوسازی شده که با اعتبارات دولتی بازسازی شده است به ناوگان اتوبوسرانی شهرداری رشت اضافه خواهد و تا پایان سال تعداد اتوبوس ها به یکصد عدد خواهد رسید و همچنین خرید اتوبوسهای تاره هم در بودجه پیشبینی شده و قرار است خریداری شود که قطعاً شهرداری در این خصوص گامهایی برداشته و اگر برنداشته است باید در اولویت امور قرار بگیرد.

این عضو کمیسیون شورای شهر رشت با اشاره به اینکه در توزیع صحیح ناوگان برنامههایی وجود دارد گفت: امیدواریم مردم ما در بخشها و محلههای کمبرخوردار که این روزها با مشکلات اقتصادی و دسترسی به وسیله نقلیه مناسب در سطح شهر مواجه هستند بیشترین برخورداری را از این اتفاق مثبت در شهر ببرند. انتظار من به عنوان یک شهروند و یک رشتوند و خادم کوچک مردم این است.

مهندس رضا رسولی با اشاره به اینکه رویکرد شهرداری و شورای چهارم در حوزه حمل و نقل و ترافیک کاملاً واضح و مشخص است گفت: تلاش ما توسعه سیستمهای حمل و نقل همگانی در این شهراست و بنده به عنوان یک متخصص کوچک حمل و نقل و ترافیک عرض میکنم هیچ راهی بجز تکیه بیشتر به سیستم حمل و نقل همگانی برای حل مشکل ترافیکی وجود ندارد.

او گفت: ما امروز فاصلههای زیادی با استانداردهای در نظرگرفته شده با ساختاراتوسرانی وسفر مبتنی بر اتوبوس و سیستم حمل و نقل داریم و آقای مهندس شریفی به سهم ۸درصدی اتوبوسرانی در بخش حمل و نقل اشاره کردند اما هم ایشان مستحضر هستند که این سهم امروز زیر ۴ درصد است و قرار است با اراده مشترک این سهم افزایش پیدا کند.

رسولی با بیان اینکه تلاش ما برای کیفیتر کردن خدمات نسبت به شهروندان قطعاً ادامه پیدا خواهد کرد، گفت: تلاش چند ساله شورای چهارم، کمیسیون حمل و نقل و پیگیریهایی که در شهرداری رشت انجام شد به گرفتن اتوبوسهای نوسازی شده، منجر شد  در حالی که همه ما دوست داشتیم و علاقهمند بودیم که به اتوبوسهای مدرن و بهروز تبدیل شود و این در واقع نتیجه کم کاریها و بیبرنامه‌گیهای این حوزه در طول سالهای گذشته بوده است اما امروز باید خوشحال باشیم که داریم به سمت جلو حرکت می‌کنیم.

این عضو شورا اضافه کرد: امروز را به فال نیک میگیرم زیرا از محدود تجربههایی است که نمایندگان مجلس در کنار حوزه مدیریت شهری قرار گرفته اند و منجر به یک اتفاق خوب شد و جا دارد تشکر ویژهای از مهندس کوچکی نژاد داشته باشم که با حضور در سازمان همیاری شهرداریها و پافشاری جدی توانستند یک دستور بزرگ برای نوسازی ناوگان حمل و نقل بگیرند و امیدوارم این همراهی و همکاریها ادامه داشته باشد.

او همچنین با اشاره به تلاشهای کمیسیون حمل و نقل و ترافیک در این مدت و تشکر ویژه از سیدرضا موسوی روزان گفت: او همیشه و در همه حالات با دغدغهی جدی به رفع مشکلات ترافیکی پرداخته است، البته برکسی پوشیده نیست که این مشکلات مربوط به سه سال گذشته نیست و مدیریت شهر در رفع معضلات ترافیک، جدی، قطعی و در حال رسیدن به نتایج عملگرایانه و مثبت است و امیدواریم این مسیر ادامه یابد.

رسولی با بیان اینکه قطعا در این مسیر شیطنتهایی وجود داردگفت: زیرگذر شهید رجایی یکی از خروجیهای شیرین شورای چهارم  بود. متاسفانه دیدیم سیستم جمعآوری آبهای سطحی درساعت ۴ صبح با یک شیطنت کودکانه به صورت دستی از مدار خارج و موجب آب گرفتگی مقطعی در چند ساعت میشود. البته با هوشیاری مراجع نظارتی این مساله روشن و برطرف شد و صراحتاً اعلام می کنم که هیچ مشکل فنی در این زیرگذر وجود ندارد.

رئیس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر رشت اعضای شورای چهارم را افرادی فنی و مطلع نسبت به مباحث دانست و گفت: مدیریت شهری با سختترین شرایط و مواجه با بحران مالی که در شهر رشت تازگی هم ندارد با کمکاری و رکود بیسابقه در منابع درآمدی مربوط به سالهای گذشته است و هیچگونه منبع درآمدی بجز خلاف ساختمانی که فروش کیفیت زندگی مردم است به بهای هیچ، وجود ندارد.

رسولی با بیان اینکه امروز کار کردن در این شهر بسیار سخت است، گفت: نونهالان و نوباوگان سیاسی بدانند که اراده عقلای این شهر برای توسعه رشت جدی است و تلاش مجموعههای مختلف از جمله شورا، شهرداری، نمایندگان عالی دولت، نمایندگان مجلس و دستگاههای اجرایی برای انجام حجم انبوهی از کارها ادامه دارد.

این عضو شورا با اعلام اینکه امروز مسئولین رشت از تمام منمها و خودنماییها و خط و مرزهای سیاسی برای منافع این شهر میگذرند و در کنار هم قرار دارند گفت: نتیجه این همکاری و همراهی را تا به امروز دیدهایم و در آینده نیز خواهیم دید. امیدوارم همه زیر پرچم نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بتوانیم خادمان شایسته برای مردم عزیز این شهر باشیم و در سایه همدلی و پشتکار و تلاش هرچه بیشتر بتوانیم شهر و مملکت بهتری برای زندگی فرزندانمان بساریم.

رضا رسولی در پایان از تلاش بازرسان خطوط تاکسیرانی تشکر و قدردانی کرد و گفت: گاهی تلاش شما عزیزان دیده نمیشود، اما ما که در این حوزه مشغولیم از تلاشهای شما در سرما و گرما آگاهیم و میدانیم که شما همیشه در صحنه حاضرید. با اینکه پیگیریهای زیادی شده است اما قرارداد و دریافتیهای این عزیزان انجام نشده است و از شهردار رشت و مهندس شریفی می خواهم با ظرف زمانی دو هفتهای از محل ارزش افزوده در ماه آینده مطالبات این عزیزان پرداخت شود تا بیش از این شرمنده آنها نباشیم.

نظرات

اولین دیدگاه این مطلب را ثبت کنید

آگاه‌سازی از
680

wpDiscuz