نوبخت: رییس‌جمهور از لغو کنسرت‌ها ناراضی است

محمدباقر نوبخت

رشت رویایی- سخنگوی دولت در خصوص لغو مجوز کنسرت‌ها در برخی شهرها یادآور شد: رییس جمهور در برخی سخنرانی‌ها با صراحت از اینکه مجوزهای قانونی لغو شود ابراز نارضایتی کرد انتظار داریم از لغو کنسرت‌های با مجوز اجتناب شود گاهی نسبت به افرادی این اقدام می‌شود که شخصیت هنری برجسته‌ای هستند مثل استاد شهرام ناظری موضع رییس جمهور در این موارد هم قابل تسری است.

محمدباقر نوبخت در نشست خبری خود در رابطه با طرح مجلس جهت الزام پیگیری خسارت دو میلیاردی ایران از آمریکا، گفت: این طرح با انگیزه‌های ملی در جهت صیانت از منابع ملت ایران صورت گرفته و در حال حاضر دادگاه‌های ایرانی ده‌ها میلیارد حکم علیه طرح‌های آمریکایی صادر کرده‌اند که همگی آنها در حال انجام است و اقدامات قانونمند لازم را انجام خواهیم داد. پس حتی اگر این تصویب به نرسد مانعی برای پیگیری‌های ما در دادگاه‌های جمهوری اسلامی ایران نیست.

نوبخت همچنین در مورد چهره‌هایی که به عنوان مقصر این پرونده مطرح شده‌اند، ادامه داد: این موضوع در شورای عالی امنیت ملی پیگیری می‌شود که مباحث داخلی آن به قوه قضائیه منعکس شده و آنچه در مورد مجامع جهانی است نیز از سوی شورای مذکور پیگیری می‌شود. مقتضی نیست که دولت قبل از قوه قضائیه اقدامی داشته باشد و منتظریم در چارچوب قانونی آنهایی که قصوری داشته‌اند مورد پیگیری قرار گیرند.

سخنگوی دولت همچنین تأکید کرد: در راستای احقاق حقوق ملت ایران از همه ظرفیت‌های حقوقی و سیاسی در زمان مناسب استفاده خواهیم کرد.

او در رابطه با پیامک اخیر سازمان بازنشستگی لشکری مبنی بر عدم پرداخت حقوق اردیبهشت‌ماه به علت تأمین نشدن بودجه از سوی دولت گفت: متأسفانه این پیامک ارسال شده است که قابل پیگرد قانونی است؛ چرا که باعث دلهره و تشویش میان بازنشستگان نیروهای مسلح و سوءاستفاده رسانه‌های خارجی شده است که به نظرم به این کار ناشیانه می‌توان واژه اقدام مجرمانه را داد.

نوبخت با اشاره به اینکه وزیر دفاع اعلام کرده است در رابطه با پرداخت حقوق بازنشستگان سهم وزارتخانه را پرداخت خواهند کرد، گفت: موضوع عدم پرداخت حقوق اردیبهشت‌ماه بازنشستگان نیروهای مسلح حرفی بی‌ربط است. مگر ما می‌توانیم حقوق بازنشستگان را پرداخت نکنیم؟ این پرداخت توسط صندوق بازنشستگی کشوری انجام می‌شود.

سخنگوی دولت در ادامه گفت: البته با توجه به اینکه بودجه ۹۵ به ما ابلاغ نشده است افزایش حقوق سال ۹۵ در این ماه هم اعمال نخواهد شد.

او در مورد اصلاحات آزمایشی نظام بانکداری اسلامی، گفت: اجرای این طرح به صورت آزمایشی که یک قانون مادر است آن هم در فرصت باقی‌مانده از مجلس را به صلاح نمی‌دانیم و دولت با این اقدام مخالف است و تصورم این است که شورای نگهبان نیز اجازه دهد.

نوبخت در مورد تغییر وزرا و استانداران گفت: معمولاً بعد از هر رخداد سیاسی مثل انتخابات این شایعات مطرح می‌شود اما دولت هیچ برنامه‌ای جهت تغییر استانداران و وزرا ندارد.

نوبخت در پاسخ به سوالی در مورد وضعیت مینو خالقی، گفت: در این رابطه بهتر است کمی صبر کنید.

وی همچنین در مورد انتشار فیش‌های حقوقی نجومی مدیران بیمه مرکزی، گفت: وزیر اقتصاد در این زمینه گزارش دادند که این تغییر به خاطر یک مطالبه معوق بوده و فیش قبلی حقوقی این کارمندان و حقوق‌شان متعارف با بقیه کارمندان است.

وی در جواب سوالی در مورد موضوع تجمیع بیمه‌ها، گفت: نظر سازمان مدیریت در این زمینه روشن و واضح است و جلسات متعددی در این زمینه داشته‌ایم که بر اساس جمع بندی از طریق قانون برنامه ششم قطعاً این طرح عملیاتی می‌شود.

نوبخت در مورد دیدار فائزه هاشمی با جمعی از سران فرقه بهائیت، گفت: در این خصوص آیت‌الله هاشمی مواضع شایسته‌ای داشته‌اند و این کار را نکوهش کرده‌اند که به نظرم به این نظر احترام بگذاریم.

وی در مورد ادعای حداد عادل در مورد دخالت در انتخابات ۹۴، گفت: هر کسی جرمی را مشاهده می‌کند حتماً باید به قوه قضائیه اعلام کند و اینکه فقط مطلبی را مطرح کنیم شأنیت و جایگاهی ندارد و تنها باعث تشویش اذهان عمومی می‌شود.

سخنگوی دولت در مورد مسابقات بین‌المللی قرآن و تأثیرات آن، گفت: برگزاری این مسابقات به الفت و اتحاد مسلمانان منجر می‌شود.

وی همچنین در این نشست گفت که حدود ۳ میلیارد و ۴۱۸ میلیون دلار سرمایه خارجی پس از برجام وارد کشور شده است که به سرمایه گذاری ۴۱ طرح در استان‌های مختلف منجر شده است.

نظرات

اولین دیدگاه این مطلب را ثبت کنید

آگاه‌سازی از
680

wpDiscuz