رشت رویایی- استاندار گیلان با بیان اینکه رفتار سازمان محیط زیست در این استان دوگانه است، گفت: نمی‌شود سازمان حفاظت محیط زیست با استانداردهای اروپایی فکر کند اما زندگی بنگلادشی و تانزانیایی را برای مردم ما بخواهد.
محمدعلی نجفی ظهر امروز در جلسه شورای برنامه‌ریزی گیلان با تسلیت ایام فاطمیه (س) و قدردانی از تلاش‌های انوش برزیگر، رئیس دانشگاه علوم پزشکی این استان، اظهار کرد: شاهرخ یوسف‌زاده چابک به عنوان سرپرست جدید دانشگاه علوم پزشکی گیلان معرفی شده است.
وی در ادامه قوه قضائیه را مرجع امن برای اجرای برنامه‌ها توسط دستگاه‌های اجرایی عنوان کرد و افزود: مسئولان قضائی در کنار مدیران دستگاه‌های اجرایی در پیشرفت گیلان تلاش می‌کنند.
استاندار گیلان با اشاره به مسائل زیست‌محیطی در استان، خاطرنشان کرد: در مدت دو سال گذشته جلسه‌های بسیاری با رئیس سازمان حفاظت محیط زیست برگزار شده است.
نجفی یکی از مسائل را احداث سد شفارود خواند و بیان کرد: سازمان حفاظت محیط زیست مجوز احداث سد مذکور را صادر کرده و این موضوع دو مرتبه به تصویب هیئت دولت رسیده است.
وی از جریمه روزانه دولت در تأخیر در احداث سد شفارود خبر داد و گفت: با تلاش دستگاه‌های متولی تخریب ۲۲۰ هکتاری جنگل برای احداث سد مذکور به ۷۰ درصد کاهش پیدا کرده است.
استاندار گیلان خواستار ارائه برنامه حفاظت محیط زیست در مناطق مختلف استان شد و تصریح کرد: نمی‌شود سازمان حفاظت محیط زیست با استانداردهای اروپایی فکر کند اما زندگی بنگلادشی و تانزانیایی را برای مردم ما بخواهد.
نجفی با تأکید بر اینکه واقعیت‌های موجود باید دیده شود، یادآور شد: هیچ توسعه‌ای نباید بدون نگاه زیست‌محیطی در گیلان شکل بگیرد.
وی با اشاره به اجرای طرح تصفیه فاضلاب شهر صنعتی رشت پس از ۴۴ سال، اظهار کرد: سازمان محیط زیست باید در زمینه‌های فرهنگی و… برنامه داشته باشد.