نماینده آستانه: به این زودی‌ها نمی‌توانیم از خزر نفت استخراج کنیم

محمدحسین قربانی

رشت رویایی- نماینده مردم آستانه در مجلس با تاکید بر اینکه به این زودی‌ها قادر به استخراج نفت از دریای خزر نیستیم، گفت: شرایط برای استخراج نفت از دریای خزر مهیا نیست

به گزارش کاسپین، محمدحسین قربانی با اشاره به وضعیت سایت نفتی خزر، اظهار کرد: هیچ‌کس منکر وجود ذخایر نفتی در پیکره دریای خزر نیست.

وی با تاکید بر اینکه دریای خزر هم زیر ساخت نفتی کشور به شمار می‌رود، تصریح کرد: اندوخته نفتی دریای خزر میلیون‌ها بشکه نفت است.

نماینده مردم آستانه و کیاشهر در مجلس با اشاره به اینکه استخراج نفت باید از عمق دو هزار متری دریای خزر انجام شود، اضافه کرد: این نوع استخراج بسیار زیاد است و به دلیل عدم وجود زیر ساخت‌های لازم، استخراج نفت از دریای خزر سخت و هزینه بر است.

قربانی با بیان این نکته که همسایه‌های شمالی ایران مانند روسیه استخراج نفت دارند، ابراز کرد: الان با توجه به قیمت ارزان نفت به ویژه نفت ایران این نوع استخراج از دریای خزر به صرفه نیست.

او با تاکید بر اینکه به این زودی‌ها قادر به استخراج نفت از دریای خزر نیستیم، تصریح کرد: شرایط برای استخراج نفت از دریای خزر مهیا نیست.

نماینده آستانه اشرفیه در مجلس شورای اسلامی در خاتمه اظهار کرد: پس از افزایش قیمت نفت در آینده و هموار شدن مسیر لغو تحریم‌ها باید از ظرفیت شرکت‌های بزرگ نفتی برای استخراج نفت دریای خزر استفاده کرد.

نظرات

اولین دیدگاه این مطلب را ثبت کنید

آگاه‌سازی از
680

wpDiscuz