نمایش «ماه در آب» در املش به روی صحنه می‌رود

نمایش «ماه در آب»

رشت رویایی- نمایش «ماه در آب» نوشته محمد یعقوبی به کارگردانی همت شعبانی از ۲۸ مرداد الی ۴ شهریور در املش به روی صحنه می‌رود.

به گزارش رشت رویایی، نمایش «ماه در آب» کاری از گروه تئاتر لوزان به کارگردانی همت شعبانی از تاریخ ۲۸ مرداد به مدت یک هفته در سالن اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی املش اجرا می‌شود.

در این نمایش بازیگرانی همچون مرتضی زینل، سودابه ابراهیمی، آرش پروانه، مه‌لقا غضنفری، همت شعبانی، هستی اسماعیل دوست، آتنا جانعلی پور و روژینا قربانی به ایفای نقش می‌پردازند.

محمد یعقوبی کارگردان و نمایشنامه‌نویس گیلانی نمایش «ماه در آب» را برای نخستین بار در شهریور ۸۵ به مدت یک ماه در سالن سایه، تئاتر شهر اجرا کرد که با استقبال قابل توجه‌ای همراه بود.

این نمایش داستان زنی به نام آی سودا را روایت می‌کند که به خاطر ترک همسرش مجبور به ازدواج با برادر شوهرش می‌شود، اما شوهر سابقش بعد از سال‌ها برمی‌گردد و فرزندش را که یکی از دلایل جداییش بود و ترکش کرده بود را طلب می‌کند.

آسودا نام شخصیت اصلی این نمایش است که نقاش است و در تمامی تابلوهایش “ماه” حضور دارد. یکی از تابلوهایش زن و مردی تا کمر در آب دریا فرورفته‌اند که یکی به ماه آسمان نگاه می‌کند و دیگری به تصویر ماه در آب. آدم‌های نمایش هم تصویری یا پژواکی از سرنوشت یا سرگذشت یکدیگرند.

این نمایش در سال ۸۵ در صحنه‌ای اجرا شد که برشی از خانه آسودا را در برابر دید تماشاچی قرار می‌داد. برای همین بیننده حتی وقتی نور نگاه را برروی آدم‌های مورد نظر متمرکز می‌کرد در عین حال موقعیت اشخاص دیگر نمایش را ملاحظه می‌کرد. یکی دیگر از تکنیک‌های اجرایی نمایش حرف زدن بی‌صدای بازیگران بود در حالیکه بازیگر دیگر با صدای بلند صحبت می‌کرد. این روش دوگانگی آنچه بازیگران می‌گویند و آنچه را که فکر می‌کنند نشان می‌داد.

گفتنی است، «ماه در آب» به کارگردانی همت شعبانی از تاریخ ۲۸ مرداد الی ۴ شهریور هر روز ساعت ۱۸.۳۰ در سالن آمفی‌تئاتر اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی املش اجرا می‌شود.

نظرات

اولین دیدگاه این مطلب را ثبت کنید

آگاه‌سازی از
680

wpDiscuz