[su_frame align=”center”]نمایش «ساکنین طبقه 15 کمپ آگنیتاژ»[/su_frame]

رشت رویایی- نمایش «ساکنین طبقه ۱۵ کمپ آگنیتاژ» که در شب دوم اجرای خود دوشنبه ۲۸ تیر در آمفی‌تئاتر خاتم‌الانبیاء به روی صحنه رفت به دلیل استقبال خوب مخاطبان گیلانی برای دو شب دیگر تمدید شد.

به گزارش رشت رویایی، حمید نظرخواه روابط عمومی و مدیر رسانه‌ای این نمایش با اعلام این خبر گفت: نمایش «ساکنین طبقه ۱۵ کمپ آگنیتاژ» به نویسندگی رسول حق جو و کارگردانی ابوذر جلالی با حضور بازیگران مطرح کشوری که قرار بود برای سه شب اجرا شود، دو شب دیگر تمدید شد.

نظرخواه در خصوص دلیل این تمدید متذکر شد: خوشبختانه این نمایش دو اجرای موفق در دو شب نخست داشت که با استقبال قابل توجه مخاطبان همراه بود. حمایت مردم استان از این تئاتر به حدی خوب بود که گروه تصمیم گرفت اجرای آن را برای دو شب دیگر تمدید کند.

داستان این نمایش درباره جوانی به نام داوود است که در آرزوی رسیدن به سرزمین خیالی آگنیتاژ، خانه پدری را گرو گذاشته و سرزمین مادری را رها می‌کند. وی همراه دو نفر دیگر در کمپ پناهندگان در انتظار پذیرفته شدن در سرزمین آرزوها است.

رشت از نظر فرهنگی همیشه شاخص بود
رامین راستاد در خصوص «ساکنین طبقه ۱۵ کمپ آگنیتاژ» به رشت رؤیایی گفت: این نمایش پیش از این با یک کارگردان دیگر در اهواز اجرا شده بود که من در آن بازی می‌کردم. اما به نظرم اجرای ابوذر جلالی چه در اجرا چه در شرایط کاری کاملاً با کار قبلی تفاوت دارد. من و آقای جلالی با همفکری هم و با اجازه از نویسنده اثر در پایان‌بندی این متن تغییراتی اعمال کردیم که این موضوع خود می‌تواند اساسی‌ترین تفاوت این اجرا باشد».

بازیگر مطرح سینما و تلویزیون که پیش از این به‌واسطه بازی در سریال بوقچی به رشت آمده بود، در ادامه در خصوص علت حضور در رشت و بازی در این نمایش تصریح کرد: من این نمایشنامه را خیلی دوست دارم و از این رو حتماً تلاش خواهیم کرد تا این کار را در شهرهای دیگر به روی صحنه ببریم. اما از این گذشته رشت همیشه از لحاظ فرهنگی شاخص بوده و الان هم اینقدر ترافیک کاری در این شهر وجود دارد که بیش از سه روز سالن در اختیار ما قرار ندادند. به نظرم رشت از هر حیث پایگاه خوبی بود تا این نمایش به روی صحنه برود.

راستاد با بیان اینکه حتماً برای اجرای این نمایش در تهران و جشنواره فجر برنامه‌ریزی خواهد شد، افزود: متاسفانه شرایط اجرا در رشت مناسب نبود. سالن را دیر به ما تحویل دادند، دکور دیر آماده شد، امکانات مناسب نبود و اتفاق‌های خوبی در اجرا برای ما نیافتاد و تمام آنچه در ذهن داشتیم را نتوانستیم اجرایی کنیم. باید از گروه‌های تئاتری حمایت شود، امکانات در اختیارشان قرار بگیرد. اما متاسفانه ما حتی در تبلیغات کار هم مشکل داشتیم و یک تیر برق مجانی هم برای تبلیغ در اختیارمان قرار نگرفت.

[su_frame align=”center”]نمایش «ساکنین طبقه 15 کمپ آگنیتاژ»[/su_frame]

حضور بازیگران چهره در استان یک فرصت است
کیوان خسرو مرادی که پیش‌ازاین بیشتر به عنوان یکی از کارگردان‌های مطرح عرصه تئاتر گیلان شناخته می‌شد در خصوص تصمیم خود برای ایفای نقش در این نمایش، گفت: بازیگران در تمام دنیا معمولاً در انتخاب یک کار دو چیز می‌گویند: یا پول خوبی گرفتم یا ارزش کار به حدی زیاد بود که هیچ پولی نگرفتم. بازی در این کار را به احترام خانم گلستانی و رامین راستاد و همچنین دوست خوبم ابوذر جلالی که به من پیشنهاد داد پذیرفتم. فکر کردم بازی در این کار نه تنها از اعتبار من کم نخواهد کرد بلکه ممکن است مسیرم را هموارتر کند که این اتفاق هم افتاد و قرار شد به فاصله یک هفته بعد از این کار با یک نمایش دیگر در رشت و تهران به صحنه برگردم».

او در خصوص حضور چهره‌های مطرح سینما و تلویزیون در صحنه تئاتر گیلان، افزود: به نظر من حضور افراد چهره را باید به فال نیک گرفت و اگر کسی معتقد است که بعد از این تئاتر استان آسیب خواهد خورد عذر بدتر از گناه است. تئاتر همیشه تماشاچی خاص خود را داشته اما تعداد آن زیاد نبوده است. به هرحال حضور مردم در سالن تئاتر یک فرصت برای همه است. مردم دوست دارند چهره‌های محبوبشان را ببینند؛ همانطور که یک خواننده به گیلان می‌آید و مردم می‌روند و هزینه می‌کنند. حضور چهره‌ها و افراد با تجربه از یکسو باعث ارتقای سطح سلیقه مخاطب می‌شود و از سوی دیگر باعث می‌شود هنرمندان استان سعی کنند کیفیت کار خود را ارتقاء دهند. این وسط ممکن است اتفاقات خوبی هم بیافتد، مثلاً یک تهیه‌کننده قوی پیدا شود و از این بچه‌ها حمایت کند یا ارتباط بین بچه‌های استان با افراد حرفه‌ای را ایجاد کند. باید به این شرایط به چشم فرصت نگاه کرد و کمال بهره را از آن برد.

این کارگردان تئاتر در خصوص نمایش‌هایی که در آینده نزدیک به روی صحنه خواهد برد، توضیح داد: دو هفته دیگر قرار است یک کار با عنوان «دندان سنجاب‌ها» با بازی بنده و یک بازیگر مطرح سینما به روی صحنه ببرم. بعد از آن هم «درد خفیف» اثر هارولد پینتر را در تهران اجرا خواهم کرد که در این کار هم از بازیگران سینما استفاده خواهد شد.

گفتنی است، نمایش «ساکنین طبقه ۱۵ کمپ آگنیتاژ» با بازی پرستو گلستانی، رامین راستاد و کیوان خسرو مرادی و با اجرای موسیقی عماد قویدل تا تاریخ اول مرداد هر شب ساعت ۸ در سالن خاتم‌الانبیاء اجرا خواهد شد.

گزارش تصویری نمایش «ساکنین طبقه ۱۵ کمپ آگنیتاژ»

[su_frame align=”center”]photo_2016-07-15_10-13-15[/su_frame]