نمایش «جنین وارگی» در لنگرود به روی صحنه می‌رود

رشت رویایی- نمایش «جنین وارگی» به کارگردانی محمد امین و نویسندگی نیما تابنده از دهم تا بیستم اسفند در سالن آمفی‌تئاتر اداره ارشاد اسلامی لنگرود به روی صحنه می‌رود.

کارگردان این نمایش در این خصوص می‌گوید: جنین وارگی نمایشی با تم اجتماعی است که به مسئله دروغ و خیانت در مناسبات اجتماعی و روابط خانوادگی می‌پردازد. خیانت و دروغ سوژه ایست که بسیاری از نویسندگان و کارگردانان به آن پرداخته‌اند اما این دلیل نمی‌شود که به عنوان یک سوژه کلیشه‌ای به آن نگاه کنیم. بلکه با توجه به فضای اجتماعی و پیچیدگی‌های رفتاری انسان معاصر جا دارد بیش از این به مسائل اجتماعی پرداخته شود.

محمد امین درباره داستان این نمایش می‌افزاید: جنین وارگی داستان دو زوج جوانی ست که زندگی شخصی و روابط خانوادگی‌شان تحت شعاع مسئله دروغ و خیانت حاکم در زندگی اجتماعی‌شان قرار می‌گیرد و آنها را به سوی جدایی سوق می‌دهد.

در این نمایش شیدا باباتبار به عنوان دستیار کارگردان و یگانه عبداللهی، محمد امین، نسیم قربانیان و برنا احمدی‌نژاد به عنوان بازیگربه ایفای نقش می‌پردازند.

محمد امین کارگردان جوان لنگرودی متولد ۱۳۵۹ فارغ‌التحصیل بازیگری تئاتر از دانشگاه سوره تهران است که پیش از این کارگردانی نمایش‌هایی همچون «رافا»، «فاسق»، «هیپی» و همچنین ساخت چند فیلم کوتاه را در کارنامه دارد.

شایان ذکر است در آئین افتتاح این نمایش قرار است از «حجت صفاریان» پیشکسوت عرصه تئاتر استان و رئیس انجمن نمایش شهرستان لنگرود تقدیر به عمل آید.

نظرات

اولین دیدگاه این مطلب را ثبت کنید

آگاه‌سازی از
680

wpDiscuz