نمایش «جزیره» در پلاتوی سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری رشت به صحنه می‌رود

رشت رویایی- نمایش «جزیره» به کارگردانی رضا میرمعنوی کارگردان گیلانی از ۱۵ الی ۳۰ اردیبهشت ماه در رشت به روی صحنه می‌رود.

به گزارش رشت رویایی، نمایش «جزیره» کاری از گروه تئاتر مارلیک با همکاری سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری رشت در پلاتوی این سازمان اجرا خواهد شد.

این نمایش با نویسندگی آثول فوگارد است و بازیگرانی همچون هومن میرمعنوی، امیر میرخوشحال، رامین افتاده، افشین سهرابی به ایفای نقش می‌پردازند. همچنین دیگر هومن میرمعنوی به عنوان دستیار کارگردان، فاطمه مالکی به عنوان منشی صحنه، مرتضی غلامی به عنوان طراح صحنه و گریم و مصطفی جعفری به عنوان دکوراتیو گروه مارلیک را همراهی می‌کنند.

نمایش «جزیره» روایت داستان دو سیاه پوست به نام‌های جان و وینی است که به خاطر درگیری‌های تبعیض نژادی در زندان بسر می‌برند و از شرایط سخت و بیگاری رنج می‌کشند. اما در زندان جشنی در پیش است و قرار است زندانی‌ها تدارک جشن را ببینند. یک سلول قرار است آواز بخواند، سلول دیگری رقص‌های آیینی اجرا کند و سلول جان و وینی باید نمایش اجرا کنند و تصمیم دارند با یکدیگر قطعه‌ای از نمایش آنتیگون را آماده اجرا کنند. در گیر و دار تمرین موضوعاتی چون تبعیض نژادی، قدرت طلبی حاکمان، مشکلات خانوادگی و … مطرح می‌شود اما داستان به آنجا می‌رسد که یک شب قبل از جشن به جان خبر می‌دهند که حکمش از ده سال به سه سال تغییر یافته و او سه ماه دیگر آزاد می‌شود، این خبر شوک روانی زیادی وارد سلول می‌کند، از یکسو شادی جان از سویی دیگر غم و غصه وینی و …

شایان ذکر است نمایش «جزیره» از ۱۵ الی ۳۰ اردیبهشت ماه ساعت ۱۹ در پلاتوی سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری رشت اجرا خواهد شد.

نمایش «جزیره»

نظرات

اولین دیدگاه این مطلب را ثبت کنید

آگاه‌سازی از
680

wpDiscuz