حافظ موسوی، شاعر گیلانی:
نمایشگاه کتاب باعث ایجاد تحرک در بازار رو به موت کتاب می‌شود

حافظ موسوی

رشت رویایی- «آنتولوژی شعر اجتماعی ایران» تازه‌ترین اثر حافظ موسوی شاعر گیلانی به نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران نرسید.

به گزارش رشت رویایی، حافظ موسوی در گفت و گو با ایسنا گفت: در حال تألیف کتابی به نام «آنتولوژی شعر اجتماعی ایران» هستم. قرار بود این اثر به نمایشگاه کتاب برسد، اما به علت سنگینی کار، این کتاب تا امروز تمام نشده است، و امیدواریم در طول سال جاری منتشر شود.

این شاعر گیلانی درباره بیست و نهمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران اظهار داشت: نمایشگاه کتاب باعث ایجاد تحرک در بازار رو به موت کتاب می‌شود، و امیدوارم شهر آفتاب این امکان را تقویت کند؛ نه تضعیف.

موسوی درباره محل برگزاری این نمایشگاه افزود: برگزاری نمایشگاه کتاب در شهر آفتاب یک آزمون است. در سال‌های گذشته همواره نمایشگاه مشکلاتی داشت. مصلی که ساختار مناسبی برای نمایشگاه نداشت و نمایشگاه بار مشکلاتی را به دوش می‌کشید. در محل دائمی نمایشگاه‌ها هم بار ترافیک، مشکلات ایمنی و سایر مشکلات بر نمایشگاه کتاب تحمیل می‌شد و همیشه این مسائل مطرح بود.

وی درباره فاصله محل برگزاری نمایشگاه کتاب یعنی شهر آفتاب تصریح کرد: درباره دور بودن نمی‌توانم نظر دقیقی بدهم. برخی معتقدند به‌خاطر این دور بودن ممکن است تنها مخاطبان و طرفداران جدی کتاب به نمایشگاه سر بزنند. از دیگر سو ممکن است به علت دوری راه فرصت تبلیغاتی دیدار کتاب از مردم عادی گرفته شود. باید در تجربه ببینیم چه اتفاقی رخ می‌دهد.

شایان ذکر است، امسال در نمایشگاه کتاب از آثار حافظ موسوی «گزینه اشعار حافظ موسوی» توسط نشر مروارید، مجموعه شعر «مادیان سیاه» توسط نشر ثالث و مجموعه شعر «حالا حکایت هدهدها» توسط نشر نگاه عرضه می‌شود. همچنین چاپ تازه مجموعه شعر «شعرهای جمهوری» این شاعر در نمایشگاه ارائه می‌شود.

نظرات

اولین دیدگاه این مطلب را ثبت کنید

آگاه‌سازی از
680

wpDiscuz