نمایشگاه نقاشی از چهره‌های مفاخر ادبی در لنگرود

نمایشگاه نقاشی از چهره‌های مفاخر ادبی در لنگرود

رشت رویایی- نمایشگاه نقاشی ارغوان نصرتیان با موضوع چهره‌های ماندگار شعر و ادب لنگرود دراین شهرستان برگزار شد.

به گزارش رشت رؤیایی، نمایشگاه نقاشی ارغوان نصرتیان با عنوان طراحی چهره‌های ماندگار شعر و ادب لنگرود از تاریخ ۲۵ فروردین در نگارخانه اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان لنگرود افتتاح و تا تاریخ ۳۱ فروردین ادامه خواهد داشت.

این هنرمند لنگرودی در گفتگو با رشت رؤیایی می‌گوید: در این نمایشگاه ۲۴ تابلو در اندازه‌های ۵۰ در ۷۰ به نمایش درآمده است که مجموعه‌ای از آثار پرتره با تکنیک زغال و مداد کنته را شامل می‌شود.

ارغوان نصرتیان با اشاره به اینکه کار بر روی این مجموعه در حدود دو سال به طول انجامید، می‌افزاید: شهرستان لنگرود به عنوان شهر شعر و ادب در مجامع فرهنگی شهرت دارد و در تاریخ ادبیات معاصر، چهره‌های سرشناس و تاثیرگذاری را معرفی کرده است. با توجه به اینکه سوژه‌های مرتبط و متعلق به لنگرود از موضوعات مورد علاقه من محسوب می‌شدند، با پیشنهاد استادم تصمیم گرفتم که برای شناساندن و معرفی هرچه بهتر مفاخر و شخصیت‌های ادبی لنگرود به نسل جوان بر روی این مجموعه کار کنم.

وی در پایان اضافه می‌کند: در این نمایشگاه پرتره‌هایی از شخصیت‌های ادبی مطرح لنگرود همچون محمد شمس لنگرودی، محمد جودی، محمود پاینده، محمد شهدی، بهمن طوسی، ابراهیم شکیبایی، محمدباباییپور و غیره ارائه شده است.

ارغوان نصرتیان متولد ١٣۶٣ فارغ التحصیل رشته مهندسی عمران است. این نقاش لنگرودی، فعالیت هنری خود را از پنج سال پیش آغاز کرد و نمایشگاه «طراحی چهره‌های ماندگار شعر و ادب لنگرود» اولین نمایشگاه انفرادی وی محسوب می‌شود.

شایان ذکر است این نمایشگاه تا تاریخ ٣١ فروردینماه از ساعت ٩ صبحالی ١٢ واز ساعت ١۵ عصر الی ١٨ پذیرای حضور علاقه‌مندان است.

نظرات

اولین دیدگاه این مطلب را ثبت کنید

آگاه‌سازی از
680

wpDiscuz