نمایشگاه «آبی‌های نارنجی» با حضور شمس لنگرودی افتتاح می‌شود

رشت رویایی- نمایشگاه نقاشی شراره سیدی نژاد با عنوان «آبی‌های نارنجی» از تاریخ ۳۱ اردیبهشت الی ۵ خرداد در گالری آوای سرو شمال رشت برگزار می‌شود.

به گزارش رشت رویایی، نمایشگاه نقاشی «آبی‌های نارنجی» شامل ۱۸ اثر از شراره سیدی‌نژاد است که با الهام از سروده‌های محمد شمس لنگرودی تصویرسازی شده است.

این نقاش جوان گیلانی در گفتگو با رشت رویایی با اعلام این خبر گفت: این نمایشگاه مجموعه‌ای از آثار تصویرسازی با اکرلیک بر پایه هیجده شعر از شاعر سرشناس و محبوب کشور محمد شمس لنگرودی است که به دلیل ویژگی‌های تصویری و فضای عاشقانه و سرشار از امیدواری و شور زندگی انتخاب شده‌اند».

شراره سیدی نژاد با اشاره به اینکه اساساً هنر مدرن مفهومی ایده محور است، افزود: در واقع کار من تصویرسازی نیست که اجرای عین به عین داشته باشد بلکه این آثار از بخشی از فضای شعر الهام گرفته شده است. در ابتدا به‌واسطه ایده‌ای از شعر طرح اولیه اجرا شد و در نهایت دنیای رنگی آن شکل گرفت.

این هنرمند گیلانی در مورد ایده اولیه این نمایشگاه تصریح کرد: ایده اولیه این نمایشگاه توسط آقای فرامرز حساس مشاور امور آموزش و تحقیق آوای سر شمال به من داده شد. با توجه به اینکه پیش‌تر با آثار شمس لنگرودی آشنایی داشتم و به مجموعه «پنجاه و سه شعر عاشقانه» علاقه مند بودم تصمیم گرفتم کار بر روی این مجموعه را شروع کنم. ناگفته نماند که در این راه استاد عزیز آزاده گیوتاش با راهنمایی‌ها و انتقادات سازنده خود زحمات زیادی در جهت بهتر شدن این مجموعه کشید.

وی در خصوص عنوان این نمایشگاه اضافه کرد: به دلیل فضای این اشعار از دو رنگ مکمل آبی و نارنجی استفاده زیادی شده است؛ زیرا با توجه به جغرافیایی که این شعرها در آن می‌گذرد و به دلیل حضور نمادهایی مثل کوه، دریا و رودخانه و فضایی پر از امیدواری و شور و شوق زندگی که قرار است به وصل منتهی شود، این دو رنگ می‌توانست قرابت بیشتری نسبت به فضای این اشعار داشته باشد یا انعکاس بهتری از احساس و دریافت من ارائه دهد.

شایان ذکر است، نمایشگاه «آبی‌های نارنجی» ساعت ۱۷ در تاریخ ۳۱ اردیبهشت با حضور محمد شمس لنگرودی در گالری آوای شمال رشت برگزار می‌شود.

63462773

نظرات

اولین دیدگاه این مطلب را ثبت کنید

آگاه‌سازی از
680

wpDiscuz