نصب سیستم تصفیه فاضلاب بی‌هوازی سرویس‌های بهداشتی در پارک بانوان

پارک بانوانرشت رویایی- برای نخستین بار در گیلان نصب سیستم فاضلاب سرویس های بهداشتی در پارک بانوان بلوار منظریه رشت اجرا و به بهره برداری رسید.

مرتضی عاطفی شهردار این منطقه در این باره گفت: با بزرگ شدن شهرها و به تبع آن رشد روز افزون جمعیت آن ها، مساله آلودگی محیط زیست با بی مهری انسان ها، اهمیت ویژه ای پیدا نموده است.

شهردار منطقه دو رشت اضافه کرد: توجه به امر بهداشت در پارک ها و فضاهای عمومی از طریق احداث سرویس های بهداشتی در آن ها و به تبع آن لزوم نگاه ویژه به نصب سیستم های تصفیه برای دفع فاضلاب انسانی به منظور جلوگیری از آلودگی بیشتر رودخانه ها، که شریان های حیاتی این شهر هستند، از اهمیت خاصی برخوردار است.

پارک بانوان

مرتضی عاطفی گفت: برای اولین بار درپارک های منطقه دو شهرداری رشت و استان گیلان با برداشتن گامی اساسی در راستای تحقق اهداف توسعه پایدار شهر، به ترتیب همه پارک های منطقه دو با سیستم پکیج بی هوازی و استفاده از خروجی تصفیه شده برای جذب رطوبت خاک تحت الارض در فضای سبز پارک اقدام شده است که بر همین اساس تصمیم به نصب و اجرای تصفیه خانه تک واحدی فاضلاب بی هوازی به روش سپتینک تانک برای سرویس های بهداشتی عمومی پارک بانوان و جلوگیری از ورود فاضلاب انسانی به درون رودخانه ها گرفته شد.

او ابراز امیدواری کرد با توجه به اینکه نصب سیستم های تصفیه فاضلاب های انسانی و صنعتی برای جلوگیری از ورود انواع آلاینده ها به رودخانه های این شهر که تبدیل به یک معضل اساسی برای این شهر شده است و نیاز به اعتبارات کلان دارد، بتوان با اجرا و نصب این سیستم ها برای سرویس های بهداشتی سطح شهر از ورود فاضلاب انسانی به رودخانه ها جلوگیری نمود.

پارک بانوان

پارک بانوان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *