رشت رویایی- نشست مسئولین پارک‌های علم و فن‌آوری و مراکز رشد کشورهای جهان اسلام در سالن اجلاس دانشگاه علوم پزشکی گیلان برگزار شد.

به گزارش فارس،  مجید متقی طلب در این نشست به توانمندی‌های علوم و فنون گیلان در علم و فناوری اشاره داشت و گفت: گیلان دارای توانمندی‌های فراوانی است و دانشگاه علوم پزشکی یکی از توانمندی‌های استان است.

رئیس پارک علم و فناوری گیلان با اشاره به ترازبالای علمی و تحقیقاتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان اضافه کرد: بسیاری از دانشگاه‌های گیلان در سطح ملی و بین‌المللی مطرح هستند و فعالیت‌های آن‌ها در جوامع بین‌المللی مشهود است.

شاهرخ یوسف زاده عصر امروز در این نشست گفت: دانشگاه علوم پزشکی گیلان تحصیلات تکمیلی و فعالیت‌های آموزشی مطلوبی در سطح دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور دارد.

او گفت: دانشگاه علوم پزشکی گیلان در زمینهٔ تربیت دانشجویان و تخصص‌های مختلف ازجمله قلب، روده، مهندسی پزشکی و برنامه تحصیلات تکمیلی و کارشناسی ارشد بسیار در حد مطلوبی قرار دارد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به فعالیت‌های آموزش دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت: ۴۵۰ مدرس در دانشگاه علوم پزشکی گیلان در رشته هلی مختلف آخرین دستاوردهای علوم پزشکی را مورد تحلیل و بررسی قرار می‌دهند.

یوسف زاده با تاکید بر روابط مشترک گیلان با کشورهای اسلامی در زمینهٔ علوم پزشکی، گفت: مایلیم با کشورهای اسلامی دیگر به توسعه فعالیت‌ها و ارتباطات علمی به همکاری متقابل بپردازیم.

شادمان نعمتی نیز در این نشست گفت: دانشگاه علوم پزشکی گیلان از ۳۰ سال گذشته فعالیت‌های خود را آغاز کرده و در حوزه دانشگاه‌های علوم پزشکی جز دانشگاه‌های پیشرو است.

او  بابیان اینکه ۴۵۰ مدرس برای ۵ هزار دانشجو که در رشته‌های مختلف تحصیل می‌کنند، در حال آموزش علوم پزشکی و خدمات درمانی هستند، گفت: دانشگاه علوم پزشکی گیلان باهدف ارائه خدمات مؤثر و حفظ بهداشت جامعه از طریق توسعه تحقیق و پیروی از فعالیت‌های دانش‌بنیان خدمات شایانی را در حوزه سلامت ارائه کرده است.

معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی گیلان با بیان اینکه دانشگاه علوم پزشکی گیلان در زمینهٔ تحقیقات پزشکی و توسعه فعالیت و فناوری‌های بهداشتی فعالیت‌های چشمگیری داشته گفت: مدیریت واحدهای فناوری، مراکز رشد و شرکت‌های دانش‌بنیان، مراکز تحقیقات توسعه و مراکز تجاری باهدف تجاری‌سازی یافته‌های علمی ازجمله فعالیت‌های دانشگاه علوم پزشکی است.

نعمتی همچنین به ۲۰ عدد ثبت اختراع و ۲۷ شرکت دانش‌بنیان درزمینهٔ های تولید محصولات مختلف پزشکی اشاره کرد و گفت: دانشگاه علوم پزشکی از کشورهای عضو این اجلاس خواستار است تا درزمینهٔ نشر آثار علمی در قالب انتشارات مقالاتی را انتشار دهد.

او بابیان اینکه طی سال ۲۰۱۲ یک‌صد و پنجاه عدد ثبت اختراع در IsI به ثبت رسانده‌ایم، خاطرنشان کرد: ۲۰ مرکز تحقیقی در زمینهٔ بیماری‌های کبد، سوانح جاده‌ای، بیولوژی سلولی و قلب و عروق در دانشگاه علوم پزشکی گیلان فعال است.

معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی گیلان در پایان پیشنهاد‌هایی در راستای اتصال مراکز و واحدهای فناوری در دانشگاه‌های کشورهای اسلامی ارائه کرد و گفت: وجود کشورهای اسلامی در اجلاس ظرفیتی است که می‌توان فعالیت‌های مشترک آموزشی درزمینهٔ های تکنسین، بازارهای سلامت، تولید محصولات بهداشتی و تدریس حوزه سلامت را داشته باشیم.

در این نشست همچنین مقرر شد در راستای حرکت دانشگاه علوم پزشکی گیلان به سمت دانشگاه‌های نسل سوم و حرکت در مرزهای دانش، همکاری دانشگاه با صاحبان فناوری و پژوهش کشورهای اسلامی توسعه می‌یابد.