[su_frame align=”left”]صف مردم[/su_frame]

رشت رویایی- استاندار گیلان گفت: نرخ بیکاری گیلان بیش از ۲ درصد کاهش پیدا کرد.

دکتر محمدعلی نجفی دیروز در کارگروه اشتغال گیلان که در سالن شهید انصاری استانداری گیلان برگزار شد، از کاهش نرخ بیکاری ۲/۲ درصدی گیلان در سال ۹۴ خبر داد و گفت: نرخ بیکاری در سال ۹۳ در گیلان ۲/۱۳ بود که با کاهش ۲/۲ درصدی در سال گذشته به ۲/۱۱ درصد رسید.

وی با اشاره به اینکه میانگین نرخ بیکاری در کشور ۱۱ درصد است، اضافه کرد: با بهبود نرخ بیکاری در گیلان میزان نرخ بیکاری گیلان به میانگین نرخ بیکاری کشور رسید.

وی از ادامه راه سخت ایجاد اشتغال در سال جاری خبر داد و خاطرنشان کرد: امروز گیلان بیستمین بیکار کشور است این در حالیست که چند سال گذشته گیلان جزء ۵ استان بیکار کشور بود.

دکتر نجفی با اشاره به اینکه همه تلاش کنند تا نتایج بهتری در گیلان در حوزه اشتغال و بهبود فضای کسب و کار حاصل شود و گیلان در حال حاضر کمترین نرخ بیکاری را در بین استانهای شمالی کشور دارد، ادامه داد: تلاش ویژه‌ای در گیلان در حال شکل‌گیری است تا وضعیت بیکاری جوانان بهتر از امروز شود.

دکتر نجفی با اشاره به اینکه حفظ رتبه‌ای که گیلان در حوزه اشتغال‌زایی کسب کرده است، راهی دشوار است، افزود: باید از فرصت اقتصاد مقاومتی بهره‌مند شویم و در سال جاری برنامه‌هایی که دارند را اعلام کنند و بخش‌های متخلف تلاش شبانه‌روزی کنند.

وی عملکرد بخش تعاون گیلان را ضعیف عنوان کرد و گفت:تعاونی‌ها باید بر اساس دستورالعمل‌های دانش‌بنیان شکل بگیرد و پیگیری‌هایی انجام داده‌ایم تا بحث ماهیان خاویاری و ماهی در قفس در گیلان داشته باشیم.

استاندار گیلان با اشاره به اینکه در سال گذشته، مقرر شده بود بنیاد برکت صد میلیارد تومان سرمایه‌گذاری در گیلان داشته باشد، اما مقدار سرمایه‌گذاری انجام شده کمتر بود، تصریح کرد: امسال انتظار داریم تا سرمایه‌گذاری‌ها بیشتری در گیلان انجام شود و در صورت برنامه‌ریزی و متکی نبودن فقط به منابع دولتی، کمک خواهد شد تا ضمن حفظ رتبه‌ی کسب شده، شاهد موفقیت‌های بیشتر گیلان در زمینه ایجاد اشتغال باشیم.