نرخ سود

رشت رویایی- رئیس شورای هماهنگی بانک‌ها گفت: نرخ سود سپرده‌های کوتاه‌مدت از ۳ تا ۹ ماه از ۱۰ تا ۱۴ درصد تعیین شد و این نرخ از امروز اعمال می‌شود.

محمدرضا حسین‌زاده رئیس شورای هماهنگی بانک‌ها گفت: جلسه شورای هماهنگی بانک‌ها با حضور مدیران بانک‌های خصوصی و دولتی برگزار و مقرر شد نرخ سود سپرده‌های بلندمدت یک‌ساله ۱۵ درصد باشد و در خصوص نرخ سپرده‌های کوتاه مدت هم مقرر شد این نرخ‌ها از ۱۰ تا ۱۴ درصد تعیین شود.

رئیس شورای هماهنگی بانک‌ها گفت: در این جلسه تأکید شد که نرخ ۱۵ درصد فقط برای سپرده‌های بلندمدت یک ساله باشد. همه مدیران متعهد شده‌اند و صورت جلسه را امضا کرده‌اند که این مصوبه را از فردا اجرایی کنند.

او در پاسخ به سئوالی مبنی بر اینکه چه ساز و کاری برای نظارت دقیق بر برخی ترفندهای یکسری از بانک‌ها که همچنان می‌خواهند نرخ سود را بالا نگه دارند اندیشیده‌اید؟ گفت: اگر شعبه‌ای در این خصوص تخلفی کرد گزارش آن به دبیرخانه شورای هماهنگی بانک‌ها می‌رسد و از طریق مدیریت بانک این رویه اصلاح می‌شود.

رئیس شورای هماهنگی بانک‌ها در پاسخ به سئوالی مبنی بر اینکه نرخ سود تسهیلات چه تغییری خواهد کرد؟ افزود: این موضوع هم در روزهای آینده مشخص می‌شود.

حسین‌زاده گفت: ما باید هم به منافع سپرده‌گذاران و هم به منافع تولیدکنندگان توجه داشته باشیم و از این نظر اقتصاد مقاومتی هم مد نظر بانک‌هاست که نرخ‌ها قدری پایین بیایند تا تولیدکنندگان دستشان باز باشد.