رشت رویایی- شهردار کلان‌شهر رشت با اشاره به ورود روزانه ۱۰۰۰ تن زباله به دفنگاه سراوان گفت: نخستین استراتژی ما در مدیریت پسماند رشت کاهش تولید زباله و تفکیک آن از مبدأ است.

به گزارش فارس، مسعود نصرتی صبح امروز در جلسه تخصصی پسماند در سالن استانداری گیلان با اشاره به ورود روزانه ۳۵۰ تن زباله به کود عالی مطرح کرد: روزانه ۱۰۰۰ تن به دفنگاه زباله در سراوان وارد می‌شد.

او بابیان اینکه سعی و تلاش همه‌جانبه بر کاهش تولید زباله در شهر رشت است اضافه کرد: استراتژی ما در مدریت پسماند رشت ابتدا کاهش تولید زباله و ورود آن به دفنگاه و نهایتاً ایجاد تصفیه‌خانه شیرابه است.

شهردار کلان‌شهر رشت به اقدامات انجام‌شده در ساماندهی زباله در سراوان اشاره کرد و گفت: یک مدیر ۲۴ ساعته در سراوان مستقر کردیم تا موضوعات پسماند زباله در سراوان را دنبال کند.

نصرتی با اعلام استقرار ۲ دستگاه سم‌پاش طی روزهای آینده در دفنگاه سراوان اضافه کرد: تسطیح و تراکم گیری زباله در سراوان انجام‌شده و در صورت مساعد شدن هوا آسفالت آن نیز انجام می‌شود.

او بابیان اینکه شرایط اولیه برای استقرار سایت زباله‌سوز انجام‌شده مطرح کرد: ۲۷ میلیارد تومان ماشین‌آلات برای تراکم گیری زباله اختصاص پیداکرده تا در سایت زباله سراوان جانمایی شود.

شهردار کلان‌شهر رشت با اشاره به تفاهم‌نامه همکاری شهرداری با شرکت ساخت زباله‌سوز در سراوان گفت: نوع قرارداد ما با شرکت TTS یک تفاهم‌نامه همکاری بود و طبق آن شهرداری قرار نیست برای ساخت ابنیه پولی پرداخت کند.

نصرتی اضافه کرد: قرارداد به‌صورت بیوتی منعقدشده و ۴۰ درصد ساخت بر عهده شرکت مجری و منطقی این هست که تمام مراحل پروژه به TTS واگذار شود.