نجات یک خانواده ۵ نفره از محاصره برف در ارتفاعات املش

رشت رویایی- رییس جمعیت هلال‌احمر املش گفت: به همت امدادگران پایگاه امداد نجات کوهستان کجید، یک خانواده ۵ نفره در ارتفاعات شهرستان املش از محاصره برف نجات یافتند.

اکرم پاکزاد در گفت‌وگو با تسنیم، اظهار داشت: یک خانواده پنج نفره غیر بومی سوار بر یک دستگاه خودروی سواری از نوع پراید که نیمه شب گذشته قصد عزیمت به مناطق ییلاقی دیلمان از مسیر خصیل دشت املش را داشتند در برف و کولاک شدید روستای عشایر نشین پرد دره بالاتر از خصیل دشت بدون تجهیزات لازم از جمله زنجیر چرخ گرفتار شدند.

رئیس جمعیت هلال‌احمر املش گفت: در پی تماس تلفنی این خانواده با ندای امداد و دریافت درخواست کمک آن‌ها، یک اکیپ از امدادگران مستقر در پایگاه امداد و نجات کوهستان کجید در ییلاقات بخش رانکوه، به محل اعزام و با تلاش فراوان به یک مکان اقامتی در خصیل دشت انتقال و اسکان داده شدند.

وی اعلام کرد: دو خانواده دیگر هم که در مجموع شش نفرند با یک دستگاه پراید و یک دستگاه پیکان در روستای مرتفع ییلاقی عشایر نشین اربوداردشت در محاصره برف گرفتار شده‌اند که توسط یک اکیپ از افراد نوع‌دوست املشی به همراه یک دستگاه ماشین جیپ مجهز به زنجیر چرخ برای نجات این دو خانواده عزیمت نموده‌اند.

افت دمای هوا همراه با بارش شدید برف در روستای ییلاقی هلوچالک باعث یخ‌زدگی لوله آب شرب و مسدود شدن راه ارتباطی روستای تماجان، خصیل‌دشت، شهرسمام، رودبارسرا، گرمابسرا و شوئیلک شده است.

نظرات

اولین دیدگاه این مطلب را ثبت کنید

آگاه‌سازی از
680

wpDiscuz