[su_frame align=”left”]الیاس حضرتی[/su_frame]

رشت رویایی- حضرتی نماینده مردم تهران، ری و شمیرانات عملکرد وزیر ورزش و جوانان در دولت یازدهم در ابعاد ورزش همگانی و قهرمانی همچنین مقابله با فساد را مثبت ارزیابی کرد و دکتر گودرزی را شایسته تقدیر دانست.

الیاس حضرتی در گفتگو با پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان با اشاره به افزایش علاقه‌مندی مردم به ورزش عمومی گفت: ورزش همگانی یکی از پایه‌های اصلی توسعه پایدار محسوب می‌شود که در این زمینه نیاز است تا با فراهم آوردن انگیزه، امکان و فرهنگان، شرایط مناسبی را برای ورزش کردن به وجود آورد بطوریکه هر فرد با توجه به شرایط جغرافیایی و منطقه ایی، حداقل محل نزدیکی را برای ورزش کردن انتخاب کند.

او ادامه داد: باعث خرسندی است که در سه سال گذشته آمار میانگین هفت درصدی توجه مردم به ورزش به ۲۱ درصد رسیده که آمار بسیار خوب، خوشحال کننده و قابل توجهی به حساب می اید و می‌تواند برای سلامتی و نشاط ملت و حتی برنامه ریزان امیدبخش تلقی شود.

الیاس حضرتی با اشاره به رونق ورزش در سطح شهرها با توجه به فعالیت باشگاه‌های مختلف همچنین ارگان‌ها و شهرداری‌ها، هسته مرکزی فعالیت‌های ورزش همگانی را وزارت ورزش و جوانان دانست و از برنامه ریزی دکتر گودرزی و همکارانش در راستای توجه ویژه به ورزش همگانی که سلامتی و نشاط مردم را به دنبال دارد به نیکی یاد کرد و اختصاص بودجه به ورزش همگانی در هیاهوی ورزش را که منجر به سلامتی و نشاط جامعه می‌شود به عنوان نکته مثبت و امید بخش فعالیت‌های ورزشی دولت نام برد.

این نماینده مجلس که سابقه مدیریت ورزش قهرمانی را با ریاست فدراسیون ورزش‌های رزمی دارد در ادامه عملکرد وزارت ورزش و جوانان در ابعاد قهرمانی را نیز خوب ارزیابی کرد و اظهار داشت: در بسیاری از رشته‌های ورزشی شرایطی در کشور به وجود آمده که بسیار راضی کننده است و پیشرفت را می‌توان کاملاً حس کرد.

او ادامه داد: در والیبال زیرساخت‌های خوب که طی این سال‌ها هم با مدیریت اصولی حمایت شد موجب شد آرزوی ۵۲ ساله ورزش ایران در راهیابی به المپیک خاتمه یابد. در خیلی دیگر از رشته‌های ورزشی نیز موفقیت‌ها خوب و قابل تحسین است از فوتبال، تکواندو و کاراته گرفته تا کشتی و دیگر رشته‌های توپی چون بسکتبال و هندبال که آمار و ارقام‌ها هم نشان‌دهنده رشد ورزش قهرمانی حداقل به نسبت ده سال اخیر را نشان می‌دهد.

الیاس حضرتی گفت: خوشبختانه حرکت در ورزش ایران به سمت تحقق آرزوهای دیرینه ما است بنابراین این روند منتجه به افتخارات گسترده‌تر نیز می‌شود.

او با اشاره به موفقیت‌های کاروان ورزشی ایران قبل از آغاز بازیها گفت: حضور ۹ ورزشکار دختر که در نوع خود رکورد محسوب می‌شود همچنین سهمیه نزدیک به شصت نفر که تا کنون تحقق یافته نشانه‌های بارزی از پیشرفت است که نباید به راحتی از ان گذشت و چه بسا باید وزارت ورزش و جوانان را نیز بیشتر و بهتر حمایت کنیم تا روزهای پرافتخارتر هم داشته باشیم چرا که با توجه به حضور دکتر گودرزی به عنوان یک عالم ورزشی، گام‌های بلندی را برای افتخارات بیشتر برداشته‌اند.

نماینده مردم تهران، ری و شمیرانات درباره معضلات فوتبال و مخالفت وزیر ورزش و جوانان با پرداخت‌های غیرمنطقی و کلان نیز گفت: این داستان فساد در فوتبال عمیق و گسترده است، ورود دکتر گودرزی به مقابله با این چالش‌ها و بداخلاقی‌ها واقعاً قابل تقدیر است و و بی ثمر هم نیست اما این پرونده سر دراز دارد با زحمت وزیر به تنهایی قابل حل و بهبود نیست.

الیاس حضرتی ادامه داد: داستان فوتبال در دنیا هم پیچیده است گردش مالی این ورزش دومین یا سومین تجارت برتر دنیا محسوب می‌شود چرا که واقعاً حجم پول در گردش این ورزش وحشتناک است و متاسفانه در فوتبال ایران نیز از این قاعده مستثنا نیست به همین دلیل وزیر ورزش و جوانان را باید حمایت کرد او در پرونده مقابله با چالشهای فوتبال تنهاست. دکتر گودرزی می‌تواند دیگر ارکان حکومتی و دولتی همچنین رسانه ملی و مجلس شورای اسلامی را هم به حمایت بطلبد این داستان فساد در فوتبال که اغلب در پس پرده فروش بازیکن و نقل و انتقالات و جابه‌جایی پول‌ها رخ می‌دهد آن‌قدر پومپاژ قوی دارد که وزیر به تنهایی برای مقابله با آن کافی نیست.

حضرتی گفت: علاوه بر حمایت نیاز به بسترسازی فرهنگی نیز برای برخورد با چالش‌های فضای فوتبال نیاز است و از طرفی باید بپذیریم که اقدام وزیر ورزش و جوانان در کوتاه مدت جواب نمی‌دهد چرا که او باید به طور کلی یک فضای حاکم را تغییر دهد و یک روش اصولی و منطقی را جایگزین بستر غلط کند، این مهم کار یک سال و دو سال نیست.
الیاس حضرتی تاکید کرد: وزیر ورزش و جوانان در مقابله با فساد و چالش‌های ورزشی نباید تنها بماند.