[su_frame align=”center”]بوکس[/su_frame]
رشت رویایی- نمایندگان بوکس گیلان در مسابقات قهرمانی کشور در زاهدان با شکست مقابل حریفان خود از دور مسابقات حذف شدند.

به گزارش رشت رویایی، تیم گیلان که با چهار نماینده در این رقابت‌ها حضور پیدا کرده بود، عصر دیروز با شکست مقابل حریفان خود، دست خالی مسابقات را ترک کرد.

اما نکته عجیب این رقابت‌ها حضور بوکسور گیلانی در تیم لرستان و مبارزه برای این تیم بود. با وجود اینکه این کار منع قانونی دارد، جای سوال است که چطور مسئولین برگزاری مجوز مبارزه را برای این بوکسور صادر کردند.

دبیر هیئت بوکس گیلان درباره چگونگی این اتفاق بی‌سابقه و خلاف قانون، به رشت رویایی می‌گوید: در صورتییک بوکسور می‌تواند در تیم استان دیگر مبارزه کند که یا سرباز آنجا باشد یا دانشجو. بنابراین حضور بوکسور گیلان در تیم لرستان مغایر قانون بود که این مسئله با اعتراض مسئول هیئت گیلان روبرو شد.

علی علیزاده ادامه می‌دهد: طبق نامه‌نگاری مسئول هیئت گیلان که مستندات آن موجود است، کمیته اجرایی فدراسیون و مسئولین گیلانى مسابقات، آقایان بابک بردبار و بهمن بردبار سر باز می‌زنند و با فرافکنی و پاس کاری به یکدیگر قانون را اعمال نمی‌کنند و هیچگونه ترتیب اثری نمی‌دهند.

او با اشاره به اینکه حق تیم گیلان از همان روز نخست پایمال شد، گفت: نتایج ضعیف نمایندگان گیلانی به دلیل بخل و کینهیک عده بود که با برنامه‌ریزی دقیق و سیستماتیک تلاش کردند تیم گیلان را تضعیف کنند تا از سهمیه تیم گیلان کاسته شود. تیم گیلان در این دوره ۴ نماینده داشت که در جدول‌بندی رقابت‌ها در همان روز نخست، احسان سپهوندی ملى پوش و قهرمان چند ساله ى بوکس کشور را با محمد کاسپور انداختند و در واقع مسابقه فینال را همان اول برگزار کردند تا نماینده ما حذف شود. از سه بوکسور دیگر هم دو نفر رقابت اول را پیروز شدند و در رقابت دوم شکست خوردند و حذف شدند تا نتیجه بسیار ضعیفی نصیب گیلان شود.

او در پاسخ به این سوال که مگر مسئولین هیئت اجرایی فدراسیون از جامعه بوکس گیلان نیستند، افزود: پدر بابک بردبار ١۵ سال رئیس هیئت بوکس استان گیلان بود. خود او در این دوره کاندیداتوری هیئت رئیسه رقیب امین قاسمی‌پور بود. ولی امین قاسمی‌پور با کسب ۹ رای به عنوان رئیس هیئت بوکس گیلانانتخاب شد و خون تازه‌ای به رگ‌های بوکس گیلان تزریق کرد. حضور قاسمی‌پور در راس کار به مذاق برخی خوش نیامده و می‌خواهند با ضربه زدن به تیم و تضعیف گیلان، رئیس هیئت را به نوعی به در کنند.

او همچنین گفت: این افراد با لابی‌ها و مافیای داوری که دارند، عزم خود را جزم کردند تا به بوکس گیلان ضربه بزنند. پیش از این هم تهدید کرده بودند که ما اجازه نمی‌دهیم این تیم بالا بیاید. و به همین راحتی دارند با سرنوشت یک عده بوکسور جوان که شبانه روز تلاش کرده‌اند، بازی می‌کنند.

علیزاده تصریح کرد: تیم نوجوانان ما کمتر از ۴ ماه پیش نایب قهرمان کشور شد. ما از وقتی آمدیم به دلیل عدم پشتوانه سازى هیئت قبلى، روی تیم‌های پایه متمرکز شدیم و با یک برنامه‌ریزی درست و آینده‌نگرانه سعی کردیم به آموزش پایه‌ها اهمیت دهیم تا پشتوانه خوبی در آینده داشته باشیم. اگر بزرگسالان ما نتیجه نمی‌گیرند به این دلیل است که دست‌پروده هیئت قبلی و مربیان قبلی هستند. بوکس گیلان مرده بود و ما خون تازه‌ای به رگ‌های بوکس گیلان تزریق کردیم و دوباره آن را سرپا کردیم. آینده بوکس گیلان درخشان است اگر دشمنی‌ها به ما اجازه کار دهند. کسب میزبانى مسابقات قهرمانى نونهالان بوکس کشور در بهمن ماه، یکى از مهمترین دستاورد هاى هیئت بوکس استان گیلان پس از تصدى پست ریاست آن توسط قاسمى پور است که مى تواند نویدبخش آینده ى درخشان بوکس استان گیلان باشد.

گفتنی است، برخی از این افراد که پیش از این در انتخابات هیئت رئیسه شرکت داشتند، مدعی شدند که هرگونه همکاری با هیئت جدید باعث تحقیر است. سایت رشت رویایی مدارکی دارد که نشان می‌دهد این افراد مدعی شده‌اند که برای زمین زدن تیم گیلان قسم خورده‌اند و تا وقتی ایناعضای جدید در راس کار هستند، بازیکنان گیلان را برای مسابقه به استان‌های دیگر اعزام کنند.