شهردار صومعه‌سرا استیضاح شد
نامحرم دانستن مردم از سوی ریاست شورا

حسن آقاجانی

رشت رویایی- شهردار شهر صومعه‌سرا با رای حداکثری اعضای شورای شهر استیضاح شد.

به گزارش رشت رویایی، در آخرین جلسه شورا شهر صومعه‌سرا که غروب دوشنبه بیستم اردیبهشت برگزار شد، حسن آقاجانی شهردار این شهر با رأی حداکثری اعضا از سمت خود برکنار شد و محسن شادفر به عنوان سرپرست شهرداری معرفی شد.

در جلسه استیضاح شهردار صومعه‌سرا، آقاجانی شهردار این شهر با پنج رأی موافق و دو رأی مخالف از سمت خود برکنار شد.

محمدرضا رحمانی رئیس شورای شهر صومعه‌سرا در این مورد حاضر به پاسخگویی نشد و ارائه هرگونه گزارش و شفاف‌سازی در خصوص این تصمیم مهم را به آینده موکول کرد و اظهار داشت: شورا تصمیم گرفته تا اطلاع ثانوی سکوت کند و در حال حاضر برای ارائه گزارش به رسانه‌ها و شفاف‌سازی در این خصوص هیچ‌گونه دلیل موجه ای نمی‌بیند.

وی ارائه هرگونه گزارش از سوی ریاست شورا را منوط به حضور خبرنگار در دفتر شورا اعلام کرد و با لحن توهین‌آمیزی خطاب به خبرنگار گفت: من نباید به شما جواب پس بدهم و ظاهراً شما نمی‌دانید با چه شخصی صحبت می‌کنید.

تلاش خبرنگار ما برای انجام وظیفه خبررسانی به عموم مردم نتیجه‌ای در برنداشت و سخنگوی شورا نیز حاضر به پاسخگویی نشد. متاسفانه ریاست شورا به جای اینکه مسئولیت تصمیم خود را بر عهده بگیرند وظیفه پاسخگویی به رسانه‌ها و ارائه گزارش به شهروندان را برای خود قائل نبوده و از مسئولیت خود با ابزار توهین شانه خالی می‌کنند. ظاهراً حافظه ریاست محترم شورا ضعیف‌تر از آن است که به یاد داشته باشد با آرای مردم بر مسند کار نشسته و به عنوان نماینده مردم و نهادهای مدنی باید وجاهت دموکراتیک داشته باشد و در راستای احقاق حقوق مردم گام بردارد. اما گویا لقب ریاست به حدی بر مذاق ایشان خوش نشسته است که هیچ‌گونه مسئولیتی برای خویش قائل نمی‌شود.

گویا شهروندان صومعه‌سرا در خصوص مهم‌ترین تصمیمات مدیریت شهری نامحرم هستند و حق ندارند از چند و چون این تصمیم و آینده شهر خود باخبر باشند. آگاهی بخشی و اطلاع‌رسانی به مردم بخشی از وظایف شورا است و انتظار می‌رود ریاست شورا به وظیفه خود آگاه باشد و نسبت به مطالبات عمومی و خواسته ناچیز مردم صومعه‌سرا در محرم دانستن آنها بی‌توجهی نباشد.

نظرات

اولین دیدگاه این مطلب را ثبت کنید

آگاه‌سازی از
680

wpDiscuz