ناخالصی تریاک جان ۸ نفر را گرفت

فرد معتاد

رشت رویایی- عضو گروه مطالعات اعتیاد مرکز تحقیقات پزشکی قانونی گفت: در پی اعلام هشدارهای مکرر مبنی بر وجود ناخالصی‌های سرب در مواد مخدر مصرف شده در معتادان به تریاک، شاهد فوت ۸ نفر در اثر مسمومیت با سرب در شهر تهران بوده‌ایم.

به نقل از روابط عمومی پزشک قانونی تهران،‌ محمدرضا قدیرزاده، عضو گروه مطالعات اعتیاد مرکز تحقیقات پزشکی قانونی با اشاره به فوت ۸ تهرانی در اثر مصرف تریاک مخلوط شده با سرب گفت: به علت عدم امکان تشخیص صحیح مسمومیت با سرب در سایر شهرهای کشور، امکان تعیین علت فوت دقیق بر اثر این مسمومیت وجود نداشته و آمار کشوری آن قابل احصاء نیست.

در نتیجه به نظر می‌رسد که آمار فوتی‌های ناشی از مسمومیت با سرب موجود در تریاک بیش از فوتی‌های تهران باشد.

به گفته این عضو گروه مطالعات اعتیاد مرکز تحقیقات پزشکی قانونی، تابلوی فوت بیشتر این افراد آنسفالوپاتی ناشی از مسمومیت با سرب است.

او در خصوص علایم این نوع مسمومیت گفت: علائم مسمومیت مزمن با سرب به صورت غیراختصاصی و شامل کم خونی، ضعف و بی حالی، درد شکم، یبوست مزمن، دردهای استخوانی و مفصلی و حتی ضعف عضلانی است.

قدیرزاده در خصوص تشخیص قطعی این مسمومیت گفت: تشخیص قطعی مسمومیت با سرب با انجام آزمایش تشخیص با تعیین سطح سِرُمی در خون است. بیماران با مشاهده چنین علائمی باید حتماً به مراکز درمانی و بیمارستان‌ها مراجعه و تحت درمان تخصصی قرار گیرند.

نظرات

اولین دیدگاه این مطلب را ثبت کنید

آگاه‌سازی از
680

wpDiscuz