رشت رویایی رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات فرماندهی انتظامی استان مازندران از کلاه‌برداری به شیوه استخدام مدلینگ در فضای مجازی خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی پلیس فتا، یکی از معضلات کنونی جامعه ما حفظ حریم خصوصی افراد است که به اشکال مختلف توسط سودجویان و کلاه‌برداران نادیده گرفته می‌شود. این روزها افرادی با راه‌اندازی یک سری وب‌سایت‌های اینترنتی مبنی بر استخدام مدلینگ و آموزش آنها، اقدام به کلاه‌برداری از دختران جوان می‌کنند.

برخی از دختران جوان نیز که احساس می‌کنند با خودنمایی چهره و اندام فیزیکی خود مشهور می‌شوند، فریب‌خورده و در این مسیر از پیش طراحی شده توسط سودجویان گام برمی‌دارند.

سرهنگ حسن محمدنژاد رئیس پلیس فتای استان مازندران، با اشاره به این شیوه از کلاه‌برداری‌ها و اخاذی از دختران جوان گفت: شگرد کار بدین گونه است که سودجویان در ابتدا برای به دام انداختن طعمه‌های خود در سایت‌های اینترنتی اقدام به تبلیغ استخدام مدلینگ از بین دختران جوان کرده و سپس به آن‌ها وعده استخدام در شرکت‌های اروپایی، ویزای اقامت و دستمزد ماهیانه چند صد دلار را می‌دهند.

وی عنوان داشت: دختران جوان نیز با رؤیای تبدیل شدن به یک مدل معروف و سفر به اروپا، فریب این تبلیغات را خورده و با شماره‌های اعلام شده تماس گرفته و با مدیران سایت ارتباط برقرار می‌کنند.

سرهنگ محمدنژاد، افزود: شیادان از دختران جوان می‌خواهند که برای انجام مراحل استخدام به آن‌ها اجازه دهند که از آن‌ها عکس‌برداری کرده و آن را برای شرکت‌های اروپایی ارسال کنند.

وی تصریح کرد: کلاه‌برداران سپس مدعی می‌شوند که شرکت‌های به اصطلاح معتبر اروپایی در زمینه مدل و زیبایی، تصاویر را نپذیرفته و از آن‌ها خواسته‌اند که تصاویر به گونه‌ای باشد که آن‌ها بتوانند به صورت دقیق‌تری عکس‌برداری کنند.

رئیس پلیس فتای مازندران در ادامه گفت: پس از تهیه تصاویر و عکس‌های دختران جوان، سودجویان و کلاه‌برداران با بیان این موضوع که استخدامی در کار نبوده از طعمه‌های خود می‌خواهند که تن به خواسته‌های شیطانی آن‌ها داده و اگر این کار را انجام ندهند، اقدام به انتشار تصاویر خصوصی طعمه‌ها در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی می‌کنند.