رشت رویایی- ۳ تخلف عبور از چراغ قرمز، سرعت و عبور از خط اضطرار و خط ویژه موتورسیکلت ها از فردا توسط دوربین ها ثبت می شود.

رییس پلیس راهور تهران بزرگ از آغاز فاز اول طرح ساماندهی موتورسواران پایتخت از ابتدای آذرماه خبر داد و‌ گفت: از فردا اول آذر ماه تخلفات موتورسیکلت سواران تهرانی توسط دوربین‌های ثبت تخلف شناسایی و ثبت می‌شود.

سردار محمدرضا مهماندار اضافه کرد: ۳ ماه است که به صورت آزمایشی امکان ثبت تخلفات موتورسواران همانند رانندگان خودروها توسط دوربین ها فراهم شده است که بر این اساس بیش از ۳۰۰ هزار پلاک موتورسیکلت متخلف توسط دوربین ها در سامانه پلیس راهور ثبت شد.

او گفت: با رفع اشکالات نرم افزاری از ابتدای آذر ماه برخورد با تخلفات موتورسواران علاوه بر واحدهای گشتی پلیس راهور با سامانه دوربین های ثبت تخلف نیز انجام می شود.

رییس پلیس راهور تهران بزرگ گفت: بر این اساس به صورت همزمان طرح برخورد با پلاک مخدوش و پوشش پلاک‌موتورسیکلت ها نیز اجرا می شود و ماموران پلیس راهور با هرگونه پوشش پلاک موتورسیکلت ها اعم از انداختن زنجیر، گذاشتن کلاه، تلق رنگی و … به طور جدی برخورد می کنند.

او گفت: بر اساس قانون دستکاری و مخدوش کردن پلاک جرم است و حتماً موتورسیکلت‌ها توقیف و راکب آن‌ها به مرجع قضایی معرفی می شود که بر اساس قانون این تخلف بین ۶ ماه تا یک سال حبس دارد.

رییس پلیس راهور تهران بزرگ ابراز امیدواری کرد که با همکاری موتورسواران ضمن برقراری بیشتر نظم میزان حوادث و تخلفات این بخش کاهش یابد.