مهدکودک تخصصی موسیقی در گیلان راه‌اندازی می‌شود

رشت رویایی- مهدکودک تخصصی موسیقی با هدف استعدادیابی و آموزش از سنین پایه در گیلان راه‌اندازی خواهد شد.

وحید فخرموسوی

به گزارش رشت رویایی، سید وحید فخرموسوی روز دوشنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه گیلان از استان‌هایی محسوب می‌شود که استعداد بسیاری در زمینه موسیقی کلاسیک و بومی محلی دارد، گفت: درخواست صدور دو پروانه تأسیس مهد تخصصی موسیقی کودک و خردسال در گیلان خبر داده شده و صلاحیت تخصصی متقاضیان مذکور در حال بررسی است و پس از تأیید از طرف مرکز آموزش‌های هنری تهران، پروانه فعالیت آنها صادر می‌شود.

معاون هنری فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با بیان اینکه رشته موسیقی در دانشگاه گیلان راه‌اندازی شده است، تصریح کرد: موضوع مذکور مربوط به قابلیت‌ها و ظرفیت‌های استان در عرصه موسیقی است. استادان و نخبگان ویژه‌ای از گیلان به کشور و حتی جهان عرضه شدند.

فخرموسوی از فعالیت ٢٠ آموزشگاه آزاد موسیقی در گیلان خبر داد و بیان کرد: آموزشگاه‌های مذکور در شهر رشت و دیگر شهرهای استان فعالیت می‌کنند و سطح آموزشی این آموزشگاه‌ها کمتر از مراکز علمی و دانشگاهی نیست.

وی به تدریس استادان با تجربه در آموزشگاه‌های موسیقی گیلان اشاره کرد وافزود: صدور پروانه برای فعالیت آموزشگاه‌های موسیقی بسیار تخصصی و سخت‌گیرانه است و به‌گونه‌ای نیست فردی درخواست پروانه فعالیت کند و بسیار سریع مجوز آموزشگاه صادر شود. متقاضیان برای مصاحبه به تهران اعزام می‌شوند و باید در آزمون موسیقی در مرکز شرکت کنند و پس از موفقیت در این مراحل پروانه آموزشگاه موسیقی برای آنها صادر می‌شود.

معاون هنری اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با اشاره به فعالیت ٣ مهدکودک هنرهای تجسمی در گیلان، اظهار داشت: هم اکنون سه مهدکودک هنرهای تجسمی در گیلان دایر است و کودکان را آموزش می‌دهند

این مسئول به فعالیت کودکان از سن ١,۵ تا پنج سال در مهدهای کودک هنرهای تجسمی در استان اشاره کرد و افزود: شرایط سنی مهدهای مذکور مهدکودکی است اما شرایط اداره آنها آموزشی محسوب می‌شود.

فخرموسوی با بیان اینکه مهدهای کودک تجسمی «گنبد کبود»، «خانه دوست» و «نارتی‌تی» در استان فعال هستند، تصریح کرد: گیلان از استان‌های پیشرو در زمینه راه‌اندازی مهدهای کودک تجسمی است.

نظرات

اولین دیدگاه این مطلب را ثبت کنید

آگاه‌سازی از
680

wpDiscuz