منطقه آزاد انزلی؛ میزبان نمایشگاه پوشاک اسلامی در بهار 95

منطقه آزاد انزلی؛ میزبان نمایشگاه پوشاک اسلامی در بهار ۹۵

رشت رویایی – مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی در دیدار با تولیدکنندگان و صاحبان برندهای مطرح پوشاک کشور بر حمایت این سازمان از تولیدکنندگان و صادرکنندگان پوشاک به کشورهای حاشیه دریای خزر تاکید کرد.

مهندس رضا مسرور در دیدار با دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور و جمعی از صاحبان برندهای مطرح و تولیدکنندگان پوشاک کشور، اظهار کرد: محور کسب و کار منطقه آزاد انزلی در راستای توسعه صادرات به کشورهای حاشیه خزر است و برگزاری نمایشگاه‌های بین‌المللی و حمایت از تولیدکنندگان و صادرکنندگان صنعت پوشاک برای تبدیل به قطب پوشاک اسلامی از اولویت‌های سازمان منطقه آزاد انزلی است.

وی با ابراز امیدواری نسبت به اثرات مثبت دیدار تولیدکنندگان و صادرکنندگان لباس کشور از این منطقه در صادرات پوشاک کشور، افزود: در ظرف کمتر از یک سال مرکز نمایشگاهی این منطقه با رویکرد حمایت از صادرکنندگان و برگزاری نمایشگاه‌های تخصصی با فعالین خصوصی –دولتی کشورهای حاشیه دریای خزر و به ویژه روسیه، مورد بهره‌برداری قرار گرفته است.

مهندس مسرور از برگزاری نمایشگاه‌های مختلف در تقویم نمایشگاهی این مرکز در سالجاری خبر داد و با بیان اینکه در نظر داریم در بهار امسال میزبان نمایشگاه پوشاک اسلامی در این منطقه باشیم، تصریح کرد: با عنایت به مزایا و معافیت‌های قانونی منطقه آزاد انزلی و نزدیکی به مبادی ورودی مواد اولیه پوشاک و بازارهای مصرف، حضور تولیدکنندگان مطرح در این منطقه فرصت مضاعفی را برای افزایش و تنوع صادرات محصولات ایرانی به ویژه در بازار روسیه فراهم می‌کند.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی با اشاره به تحولات سیاسی و اقتصادی ناشی از برجام و تغییرات ایجاد شده در روابط روسیه با کشورهای غربی، این موقعیت را فرصت مناسبی برای فعالین این عرصه ارزیابی و تصریح کرد: برگزاری و میزبانی از نمایشگاه تخصصی پوشاک کشورهای حاشیه دریای خزر از دیگر برنامه‌های مهم ما در این حوزه است.

حمید قبادی، دبیرکارگروه مد و لباس کشور نیز در این دیدار، بیان کرد: امیدواریم نخستین نمایشگاه مد و لباس اسلامی در منطقه آزاد انزلی را با همکاری مشترک در این منطقه برگزار کنیم.

وی ادامه داد: حمایت از تولیدکنندگان داخلی حوزه پوشاک و طراح مد و لباس کشور از سوی این دبیرخانه در راستای اقتصاد مقاومتی انجام می‌شود و همکاری با سازمان منطقه آزاد انزلی را نیز باید در همین جهت ارزیابی کرد.

قبادی با قدردانی از ظرفیت‌های ارزشمندی همچون مرکز نمایشگاهی که در منطقه آزاد انزلی احداث شده است، اضافه کرد: استفاده از تمامی ظرفیت‌های کشور برای حمایت از الگوهای بومی و ملی پوشاک و بازاریابی آن در سطح کشورهای منطقه از طریق برگزاری نمایشگاه‌های تخصصی از اولویت‌های کاری کارگروه ساماندهی مدل و لباس کشور است.

به گزارش ایسنا، در این نشست صاحبان برندهای مطرح کشور، نمایندگان اتحادیه پوشاک، انجمن طراحان، انجمن صنایع پوشاک و تولید و صادرکنندگان پوشاک کشور به همراه معاون و مدیران سازمان منطقه آزاد انزلی حضور داشتند و اعضای حاضر از مجتمع‌های تجاری، شهرک صنعتی منطقه، مرکز تفریحات دریایی، فاز تجارت و سیاحت، پروژه‌های زیرساختی همچون مجتمع بندری کاسپین و مرکز نمایشگاه‌ها و همایش‌های بین‌المللی منطقه آزاد انزلی دیدن کردند.

نظرات

اولین دیدگاه این مطلب را ثبت کنید

آگاه‌سازی از
680

wpDiscuz