معاون حمل‌ونقل شهرداری رشت خبر داد:
مناسب‌سازی پیاده‌راه‌ها و ناوگان حمل‌ونقل عمومی برای کم‌توانان جسمی

فرامرز جمشیدپور

رشت رویایی- معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری رشت گفت: اخیراً ۲۰ دستگاه اتوبوس جهت اضافه شدن به ناوگان حمل و نقل عمومی شهری خریداری شده که ۶ دستگاه آن به خدمات ویژه جهت حمل و نقل افراد کم توانان جسمی مجهز است.

به گزارش ایلنا، فرامرز جمشیدپور گفت: پیاده راه خیابان‌های سعدی، شریعتی، امام خمینی (ره) و سبزه میدان مجهز به رمپ‌های جهت رفاه حال افراد کم توان جسمی شده‌اند.

او افزود: اخیراً ۲۰ دستگاه اتوبوس جهت اضافه‌شدن به ناوگان حمل و نقل عمومی شهری خریداری شده که ۶ دستگاه آن به خدمات ویژه جهت حمل و نقل افراد کم توانان جسمی مجهز است.

جمشیدپور گفت: از خیابان زرجوب تا خیابان عینک پیاده‌راه‌ها هموار سازی شده است و در سرویس‌های بهداشتی سطح شهر و ایستگاه‌های اتوبوس تدابیری جهت رفاه حال افراد کم توان اندیشه شده است.

اوافزود: پیاده راه‌های جدید و بلوارهای در حال احداث مناسب‌سازی شده‌اند و موقعیت کم‌توانان جسمی در آن رعایت شده است و ۸۰ سانت از پیاده راه‌ها جهت رفاه حال این قشر از جامعه برجسته‌سازی شده است.

او در ادامه گفت: در بازه زمانی ۲ تا ۳ سال، تمام پیاده راه‌های شهر برای افراد کم توان جسمی متناسب‌سازی خواهد شد.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری رشت گفت: بانک‌ها و مؤسسات تمهیداتی را از جمله شیب متناسب و نصب آسانسور جهت عبور و مرور این افراد در نظر گرفته‌اند.

او در خصوص اماکن فاقد استاندارد و اماکن جدید و در حال احداث گفت: اماکن جدید با نظارت کامل و رعایت اصول فنی احداث شده و مکان‌هایی که در گذشته با رعایت نکات ایمنی و استاندارد احداث نشده‌اند در دست بازنگری هستند.

جمشیدپور افزود: کارگروه‌هایی در استانداری به ریاست معاونت عمرانی استاندار و حضور سازمان‌های بهزیستی و نظام‌مهندسی هرماهه طی یک سال اخیر پیگیری‌های لازم را به عمل آوردند تا سطح استاندارد رعایت شود که این طرح ادامه دارد.

او ادامه داد: شهرداری با همکاری مشاوران ترافیکی (مشاوران معین)، سعی در رفع مشکلات ترافیکی و متناسب‌سازی دارد.

او افزود: در ۲ سال گذشته ۵۰۰ پیاده راه سطح شهر فاقد شرایط مناسب جهت رفاه کم توانان جسمی حرکتی بوده و اکنون مشاوران معین پیشنهادات فنی جهت مناسب سازی را در اختیار شهرداری قرار می‌دهند.

او در پایان با اشاره به نظارت استانداری بر وظایف سازمان‌ها گفت: کارگروه‌هایی که استانداری با نظارت نظام مهندسی در جهت پیشرفت روند کاری و اجرایی‌شدن طرح‌ها در نظر گرفته است، تأثیر بسزایی دارد و امیدواریم همچنان ادامه یابد.

نظرات

اولین دیدگاه این مطلب را ثبت کنید

آگاه‌سازی از
680

wpDiscuz