مدیر عامل باشگاه ملوان:
ملوان بیش از هر تیم دیگری در روی کره زمین با چالش مواجه است

مسعود رضاییان

رشت رویایی- مدیر عامل باشگاه ملوان در گفت‌وگو با ورزش در شبکه باران گفت: من فکر می‌کنم ملوان بیش از هر تیم دیگری در روی کره زمین هم با چالش‌های فراوان همراه است و هم کانون توجه قرار گرفته است.

رضاییان گفت: ملوان همزمان با چند چالش مواجه است که هر کدام از این‌ها می‌تواند این تیم را فلج کند، ولی خوشبختانه به لطف خداوند و دعای مردم همچنان سرپا هستیم و به کار خود ادامه می‌دهیم.

او در رابطه با خرید تیم نفت گفت: تیم ما با سقوط غم‌انگیزی که به اعتقاد خیلی‌ها فوتبالی رخ داد و دوازده امتیاز را به دلیل مسائل داوری و سایر مسائل از دست داد و با باز شدن یک روزنه که آن هم عدم تمایل وزارت نفت به داشتن تیم فوتبال بود، داستان جدیدی را برای ما رقم زد.

او با تاکید براینکه باشگاه ملوان و گیلانی‌ها تقصیری در اتفاقی که برای نفت تهران افتاده است ندارند، گفت: این اتفاق برای نفت تهران از سه یا چهار ماه پیش افتاده است و در سال گذشته برای تیم مسجد سلیمان رخ داد. ملوانی‌ها برای خرید امتیاز تیم نفت در یک مزایده کاملاً رسمی و قانونی شرکت کردیم و برنده شدیم.

رضاییان در باره نهایی شدن خرید این امتیاز گفت: یک مبایعه‌نامه قبل از اینکه سند رسماً به نام ما زده شود، باید نوشته می‌شد.

این مناقصه دو خریدار داشت که رقم پیشنهادی ما بیشتر بود و به صورت کاملاً قانونی برنده مزایده شده‌ایم. اما اکنون کسانی که خود در آن جلسات حضور داشتند و همه چیز را قانوناً قبول داشتند و حتی توافق نامه اول را امضا کردند، در کمال تعجب می گویند ما مخالف این واگذاری بوده‌ایم.‌

مدیر عامل باشگاه ملوان تاکید کرد: ما بدون حضور و دخالت دلال‌ها که می‌خواهند در این مواقع از آب گل‌آلود ماهی بگیرند، کاملاً رسمی در مزایده شرکت کردیم و برنده شده‌ایم.

او گفت: قرار است مبایعه‌نامه را برای تأیید به ما فکس کنند و امضای نهایی را انجام دهیم. ما تمام مطالباتی را که درخواست کردند پرداخت کرده‌ایم ولی اکنون ما را به بی‌اخلاقی متهم می‌کنند در صورتی که هرکس می‌توانست برنده این مزایده باشد.‌

او گفت: پس از بررسی مبایعه‌نامه توسط امور حقوقی و تأیید آن، طی نامه‌ای به وزارت ورزش و جوانان تقاضای مجوز انتقال را خواهیم داد.‌

رضاییان در پاسخ به سؤال مجری در رابطه با وقت‌گیر بودن این مراحل و این‌که بیشتر تیم‌ها در حال تمرین و آماده‌سازی خود هستند گفت: ما یک روز بعد از سقوط‌مان در آن جمعه سیاه، از روز شنبه شروع به برنامه‌ریزی برای لیگ دسته یک کردیم در حالی که نمی‌دانستیم قرار است به لیگ برتر برویم. ما حتی سرمربی را انتخاب کرده بودیم و او هم بازیکنانش را از تیم موجود مشخص کرده بود.

او گفت: ما قرار بود ساعت ۱۱ امروز جلسه معارفه سرمربی تیم را داشته باشیم که ایشان نیامدند و اعلام کردند بنا به دلیل شخصی و خانوادگی نمی‌توانند بیایند.

رضاییان با اشاره معنادار به عدم پایداری آب و هوای شمال و این‌که ممکن است بعد از بارندگی شدید هوای آفتابی داشته باشیم، گفت: ممکن است دوباره فردا جلسه معارفه آقای پورغلامی باشد.

مجری در جواب گفت: آقای رضاییان آدم‌ها این‌گونه هستند که دم‌دمی‌مزاج باشند.

رضاییان گفت: بحث دم‌دمی‌مزاج بودن نیست، بحث غیرقابل پیش‌بینی بودن است.

مجری ادامه داد که طبق شنیده‌ها پورغلامی چند بازیکن را در لیست مازاد قرار داده و ایشان برنتابیده، یک سری فشارهایی به ایشان بعد از اعلام لیست آمده است و انصراف داده‌اند و در فضای مجازی نیز این موضوع شایع شده، آیا صحت دارد؟

رضاییان گفت: من احتمال این موضوع را رد نمی‌کنم ولی اعتقادم به آن چیزی است که خودم می‌بینم، می‌شنوم و وجود دارد. آنچه ‌ من شنیده‌ام وجود مشکلات خانوادگی بود و ما در تلاش هستیم که از فردا ایشان را بر گردانیم. خوشبختانه ما تمرینات خود را در این شرایط سخت و پر چالش شروع کرده‌ایم و همزمان در حال مذاکره با برخی بازیکنان در بیرون از استان هستیم.

رضاییان در پاسخ به میزان امیدواری به این انتقال امتیاز گفت: ما از جانب خود مطمئن هستیم و بر اساس قانون صد درصد باید به ما انتقال داده شود.‌

او در ادامه گفت: ما در حال گذراندن چالش‌های زیادی هستیم اما چالش واقعی و جدی ما شروع نشده است، ما در هرکدام از این لیگ باشیم، چه در لیگ برتر، باید یک تیم محترم و آبرومند داشته باشیم که وقایع گذشته برایش رخ ندهد و در لیگ یک هم باید به جنگ تیم‌هایی برویم که قرار است دو تیم آن به لیگ برتر بیاید. بنابراین به حمایت همه عزیزان را نیاز داریم.

او در پاسخ به این همه تأخیر در کارهایی که در حال حاضر برای تیم ملوان در حال انجام است گفت: ما هیچ ردیف بودجه‌ای، سازمان تجاری اقتصادی که بتواند ما را حمایت کند نداریم. ما تنها سه میلیون کمک توسط یک شرکت معتبر و پنجاه میلیون تومان از طرف سازمان ورزش دریافت و مربیان پایه خود پرداخت کردیم. ما چرخ فوتبال و حرکت‌مان در انزلی هرگز نایستاد. هر چه سنگ است برای تیم‌های مردمی است، اما تیم‌هایی که مردمی نباشند و صد تماشاچی بیشتر ندارند کاملاً ردیف بودجه دارند و هرکاری بخواهند انجام می‌دهند.

نظرات

اولین دیدگاه این مطلب را ثبت کنید

آگاه‌سازی از
680

wpDiscuz