[su_frame align=”left”]مراسم افتتاح پروژه بازآفرینی و بهسازی سبزه‌میدان رشت - شهریور ۱۳۹۵ - علی مقصودی[/su_frame]

رشت رویایی- شهردار منطقه ۴ رشت گفت: المان نخستین شهید‌ مدافع حرم گیلانی شهید عطری در محله حمیدیان رشت احداث و رونمایی شده است.

علی مقصودی عصر امروز در جمع اعضای شورای اسلامی این شهر با اشاره به احداث المان نخستین شهید مدافع حرم گیلان در رشت گفت: این المان در محله حمیدیان رشت احداث و رونمایی شده است.

او ادامه داد: شهید عطری نخستین شهید مدافع حرم گیلانی بود که به فیض عظیم شهادت نایل آمد و سردار قاسم سلیمانی بارها در سخنرانی‌های خود یاد و خاطره شهید عطری را گرامی نگه داشته است.

شهردار منطقه ۴ رشت با بیان اینکه در این منطقه چهار ظرفیت‌های خوبی در حوزه محیط زیست وجود دارد‌، گفت: با توجه به فضای سبز فوق‌العاده‌ای که در این منطقه از رشت وجود دارد می‌توان برنامه‌ریزی‌های خوبی انجام داد.

او ادامه داد: پارک گیاه‌شناسی در منطقه چمارسرای رشت واقع شده و به دلیل شرایط مکانی چندان مورد استقبال قرار نگرفته و باید تمهیداتی در این زمینه اندیشیده شود.

مقصودی از نصب مبلمان در برخی از فضاهای سبز منطقه ۴ رشت خبر داد و توضیح داد: در بعضی از نقاط موجود در منطقه چهار شهرداری رشت که فضای سبز مناسب دارد مبلمان احداث می‌شود تا شهروندان بتوانند از فضای سبز استفاده بیشتری ببرند.

او نظام واسپاری خدمات شهرداری به بخش‌خصوصی را موجب بی‌پولی شهرداری دانست و یادآور شد: شهرداری اکنون به لحاظ مالی در شرایط خوبی قرار ندارد و واسپاری خدمات به بخش خصوصی از درآمدهای شهرداری کاسته است.