کاپیتان سپیدرود تماشاگران رشت و انزلی را به اتحاد دعوت کرد
مقابله با ناهنجاری‌ها مسئولیت اجتماعی همه ما است

سهیل حق‌شناس، مهاجم سپیدرود

رشت رویایی- تیم سپیدرود رشت در هفته دوم لیگ آزادگان توانست با دو گل مهاجم آماده خود سهیل حق‌شناس تیم فجرسپاسی را در شیراز شکست دهد و با کسب ۶ امتیاز از دو بازی خود را به جمع بالانشینان جدول تحمیل کند. کاپیتان ارتش سرخ که روزهای گذشته نسبت به رفتار تماشاگران در صفحه شخصی خود در اینستاگرام واکنش نشان بود، اینبار در گفتگوی اختصاصی با «رشت رویایی» هواداران رشت و انزلی را به اتحاد دعوت کرد.

به گزارش رشت رویایی، کاپیتان تیم سپیدرود در خصوص برد مقابل فجر سپاسی گفت: بازی مقابل فجرسپاسی بازی دشواری بود. به خصوص در این آب‌وهوای گرم بازی برای ما سخت بود اما خدا خواست که پیروز از زمین خارج شویم. با توجه به فیلم‌هایی که از بازی فجر دیده بودیم و آنالیز خوبی که داشتیم و برنامه و تاکتیکی که برای تمام دقایق این دیدار در نظر گرفته بودیم توانستیم به دومین پیروزی خودمان در لیگ دست پیدا کنیم.

سهیل حق‌شناس با اشاره به اینکه تیم‌های لیگ یکی همگی تیم‌های خوبی هستند، افزود: بدون تعارف و صادقانه باید بگویم که تیم ما امسال برای بقا بسته شده است. نیم نگاهی به بالای جدول داریم اما واقعیت این است که هدف اول ما ماندن در لیگ یک است تا بتوانیم سال بعد با اضافه کردن مهره‌های خوب و حمایت‌های بهتر و بیشتر برای صعود به لیگ برتر تلاش کنیم. اما به هرحال خواست خدا بود که در دو هفته اول نتایج خوبی بگیرم و امیدواریم که این روند ادامه پیدا کند.

او با بیان اینکه اختلاف تیم‌های لیگ یک با یکدیگر زیاد نیست، توضیح داد: اتفاقات فوتبال بعضی جاها موجب می‌شود که تیم‌ها بتوانند نتیجه بهتری بگیرند. تلاش زیاد بازیکنان ما و اتفاقاتی که در بازی رقم خورد باعث شد نتیجه این دو دیدار به نفع ما باشد. اما همیشه اتفاقات اینگونه رقم نمی‌خورد. ما هم باید بجنگیم تا اتفاقات بد برای ما نیافتد. هرچند از حق هم نباید گذشت که داوری‌های این دو دیدار بسیار خوب بود و خللی در نتیجه بازی ایجاد نکرد.

این بازیکن قدیمی سپیدرود در خصوص فحاشی تماشاگران و یادداشتی که در این مورد روی صفحه شخصی خود نوشته بود، گفت: خدا را شاکرم که یک سری انسان بافرهنگ در استان و شهرستان رشت و انزلی پیدا شده و دارند حمیت به خرج می‌دهند تا این اختلاف‌های بچگانه و سطحی را که از قدیم مانده و مشخص نیست چه ریشه‌ای دارد از بین ببرند. امروز شنیدیم که در بازی ملوان کوچک‌ترین بی‌احترامی نسبت به رشتی‌ها نشد و از طرف دیگر پرچم سپیدرود را در کنار پرچم ملوان قرار دادند. به انزلیچی‌ها دست‌مریزاد می‌گویم و از طرف تمام سپیدرودی‌های اصیل از مردم انزلی تشکر می‌کنم.

حق‌شناس با بیان اینکه تمام تلاش ما این است که فوتبال استان ما به جایگاه اصلی خود برسد، افزود: گیلان بازیکنان زیادی را به شهرهای مختلف و تیم‌های دیگر ترانسفر می‌کند ولی متاسفانه خودمان به دلیل مشکلات مالی و اختلافات و درگیری‌های بیخودی که داریم از غافله عقب هستیم. درست است که حمایتی صورت نمی‌گیرد اما به هر حال هر سه قطب باید کارشان را درست انجام دهند: هم بازیکنان و کادر مربی‌گری، هم مسئولین و در نهایت تماشاچیان. به هرحال هر سه قطب یک سری اشتباهات دارند. من امیدوارم حداقل هواداران به خودشان بیایند. اگر هواداران رشت و انزلی پشت هم باشند، با همت و اتحاد می‌توان مسئولان را هم همراه کرد و به آنچه انتظار همگان است رسید.

هواداران سپیدرود و ملوان

کاپیتان ارتش سرخ با اشاره به اینکه این اختلافات به دلیل جوسازی یک عده به وجود آمده است، متذکر شد: ریشه این اختلاف از سوی همان عده‌ای است که برای مردم گیلان جوک می‌سازند و می‌خواهند از این آب گل‌آلود ماهی بگیرند. به هرحال چه از نظر اقتصادی و چه از نظر فرهنگی استان گیلان و شهرستان رشت و انزلی قدمت و ظرفیت بسیاری دارد. متاسفانه بسیاری می‌خواهند این تاریخ غنی را با این مسائل زیر سؤال ببرند. ما باید باهوش‌تر عمل کنیم. این موضوع به هیچ وجه ریشه ورزشی ندارد اما به طرق مختلف به ورزش کشیده شده است. این یک معضل فرهنگی است و باید کل استان بسیج شوند تا با فرهنگ‌سازی درست با این معضل مقابله کنیم. ما در استان گیلان تعداد زیادی تحصیل‌کرده، دانشگاهی، ادیب و هنرمند و غیره داریم و خودمان نباید اجازه دهیم تا کسی به این اختلافات دامن بزند. اگر کسی در ورزشگاه بلند شد و حرکات ناشایستی انجام داد، هرکس باید مسئولیت اجتماعی خود را احساس کند و در برابر این افراد بایستد. با اتحاد و مشارکت می‌توان جلوی این اتفاقات را گرفت. تا انشاءا… به تدریج بتوانیم نشان دهیم که ما با فرهنگ‌ترین استان هستیم.

او در ادامه با بیان اینکه مقابله با ناهنجاری‌ها مسئولیت اجتماعی همه ما است، عنوان کرد: امیدوارم به زودی ورزشگاهی در استان و همچنین کشور ساخته شود که تماشاگران کنار زمین باشند؛ بدون فنس و بدون فاصله با زمین و فوتبال را به سبک اروپایی تماشا کنند نه به سبک جهان سوم.

سهیل حق‌شناس در پایان تصریح کرد: همه باید بسیج و متحد شوند تا فرهنگ درست برقرار شود و فضای ورزشگاه فضایی مملو از احترام متقابل شود. من به عنوان یک بازیکنان سپیدرود اگر مورد قبول هواداران هستم از همه می‌خواهم دست به دست هم دهیم تا اتحاد بین تماشاگران و مردم رشت و انزلی برقرار شود. من به نوبه خود چند پیشنهاد به لیدرهای تیم و تماشاچی‌های بسیار دوست‌داشتنی تیم دادم. امیدوارم این تلاش‌ها و اقدامات فرهنگی که از سوی هواداران رشت و مردم فهیم انزلی دارد اتفاق می‌افتد با نتایج تاثیرگذاری همراه باشد. همه ما چه بازیکنان، چه هواداران باید این اتحاد قوی را شکل دهیم و از همه دعوت کنیم تا با این جریان فرهنگی مشارکت کنند و خود را مسئول بدانند. به نظرم نسل‌های بعد از ما بسیار خوشحال خواهند شد که چنین اتفاقی در دوران ما ریشه‌کن شده است.

نظرات

اولین دیدگاه این مطلب را ثبت کنید

آگاه‌سازی از
680

wpDiscuz