معمای قتل مرد جوان با مرگ یکی از متهمان پیچیده‌تر شد

رشت رویایی ـ پرونده متهمی که به دلیل یک دعوای قدیمی فردی را به قتل رسانده ‌است، به‌زودی در دادگاه کیفری استان تهران رسیدگی می‌شود.

شلاق برای بازیگر معروف به اتهام رابطه نامشروع

به گزارش «شرق»، شش سال قبل مأموران پلیس باخبر شدند مرد جوانی که مجروح شده ‌بود در بیمارستان فوت کرده ‌است. وقتی پلیس تحقیقات خود را در‌این‌باره آغاز کرد، متوجه شد این جوان با دو نفر درگیر شده‌ است و حین درگیری از سوی آنها مجروح شده و شهروندان او را به بیمارستان برده‌اند که حین انتقال جان خود را از دست داده‌ است.

فردی که شاهد این درگیری بوده ‌است به مأموران گفت: من دو نفر را حین درگیری با مقتول دیدم. آنها او را به ضرب چاقو زخمی کردند و بعد هم متواری شدند. با توجه به مشخصاتی که از این افراد به مأموران داده ‌شد، آنها متوجه شدند متهمان کمال و فریدون نام دارند و از متهمان سابقه‌دار نیز هستند به‌این‌ترتیب هر دو متهم تحت تعقیب قرار گرفتند و سه ماه بعد مأموران موفق شدند فریدون را بازداشت کنند.

او در اعترافاتش به مأموران گفت: روز حادثه ما برای خرید مواد به سمت فضای سبزی که نزدیکی خانه‌مان در شهرری بود، رفتیم و آنجا منتظر بودیم که کیومرث را دیدیم. ما با هم دعوای قدیمی داشتیم و وقتی کیومرث سمت ما آمد این درگیری بالا گرفت. اول او به سمت ما حمله کرد بعد هم کمال با ضربه چاقو او را به قتل رساند. متهم در پاسخ به این سؤال که تو هم در آن زمان چاقو داشتی آیا از آن استفاده کردی یا نه، گفت من استفاده‌ای از چاقو نکردم.

این در حالی بود که پلیس همچنان کمال را تحت تعقیب قرار داد. بعد از شناسایی مخفیگاه کمال، او قصد داشت از دست مأموران فرار کند که حین تعقیب‌وگریز بر اثر تیراندازی پلیس جانش را از دست داد. به‌این‌ترتیب پرونده در مورد کمال بسته شد. وقتی کیفرخواست علیه متهم صادر و پرونده برای رسیدگی به شعبه ۴ دادگاه کیفری استان تهران فرستاده‌ شد، بعد از اینکه کیفرخواست خوانده شد اولیای‌دم در جایگاه حاضر شده و خواستار صدور حکم قصاص شدند.

سپس فریدون یک‌بار دیگر در اعترفاتش ادعا کرد قاتل اصلی کمال بوده ‌و او نقشی در قتل نداشته‌ است این در حالی بود که شاهدان در جلسه دادگاه اعلام کردند کسی که چاقو در دست داشت فریدون بود نه کمال، این در حالی بود که پزشکی قانونی نیز اعلام کرد مقتول بر اثر اصابت جسم نوک‌تیز مانند چاقو به قتل رسیده‌ است، با پایان جلسه دادگاه، هیئت قضات متهم را در قتل عمدی مجرم شناختند، چراکه اولا چاقو در دست فریدون بوده‌ است و ثانیا اینکه او فردی سابقه‌دار در زمینه مواد مخدر و درگیری خیابانی بوده ‌ و فردی که مستقیم با مقتول درگیر شده ‌بود هم فریدون بوده ‌است.

به‌این‌ترتیب فریدون محکوم به قصاص شد. این رأی مورد اعتراض متهم قرار گرفت و دیوان عالی کشور آن را مورد رسیدگی قرار داد و اعتراض متهم را وارد دانست و خواستار برطرف‌شدن نواقص پرونده شد به نظر قضات دیوان عالی کشور درباره نقش کمال در قتل به طور کامل تحقیق نشده ‌بود، همچنین در چند مرحله از رسیدگی که حضور وکیل الزامی بوده، ‌وکیل حاضر نبوده ‌است. بنابراین رأی نقض و پرونده به دادگاه کیفری استان تهران بازگردانده شد. به‌این‌ترتیب متهم یک‌بار دیگر برای محاکمه به دادگاه کیفری استان تهران خواهد رفت.

نظرات

اولین دیدگاه این مطلب را ثبت کنید

آگاه‌سازی از
680

wpDiscuz