رشت رویایی- رییس اتحادیه تالارهای پذیرایی و تجهیز مجالس ضمن اعلام اینکه نرخ برگزاری مجالس در تالارهای پذیرایی در سال جاری افزایش نیافته است، به مردم هشدار داد از مراجعه به واحدهای غیرقانونی خودداری کنند تا در برگزاری مراسم با مشکل مواجه نشوند.

خسرو ابراهیمی‌نیا در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه فعالیت غیرقانونی در این بخش مشکل ساز شده است، گفت: متخلفان و سودجویان با انتشار آگهی‌های تبلیغاتی خود در روزنامه‌های کثیرالانتشار و برخی رسانه‌های مجازی اقدام به معرفی خود کرده و مشتری‌یابی می‌کنند و این در حالی است که برای انتشار آگهی، روزنامه‌ها و رسانه‌ها باید از اتحادیه استعلام کنند.

وی افزود: به عنوان مثال موردی داشتیم که گاوداری را به عنوان تالار مراسم معرفی کردند و از چند نفر نیز با ترفند، بیعانه دریافت شد و بعد از چند روز که عروس و داماد برای بازدید از محل برگزاری مراسم مراجعه کردند با گاوداری روبرو شدند و بلافاصله برای دریافت پول خود مراجعه کردند که دیگر نه دفتری بود و نه کسی که بتوانند هزینه خود را از او دریافت کنند.

ابراهیمی‌نیا ادامه داد: متخلفان معمولاً آپارتمان یا محلی را به صورت غیرقانونی به مدت خیلی کوتاهی اجاره می‌کنند و بعد از این که توانستند از عده‌ای بیعانه دریافت کنند از آن محل می‌روند و شماره موبایل خود را نیز تغییر می‌دهند.

رییس اتحادیه تالارهای پذیرایی و تجهیز مجالس افزود: در مورد دیگری از این تخلفات، عده‌ای از میهمانان با خوردن غذای نامناسب در مراسم مسموم شدند و به اتحادیه شکایت کردند.

وی به مردم هشدار داد که حتماً به واحدهای مجوزدار و قانونی مراجعه کنند تا با این گونه تخلفات مواجه نشوند.